Webnoviny - Svet

V Žiline budú radikálne zmeny, B-tím MŠK údajne pred zánikom

WEBNOVINY.SK

Pavol HapalFoto: SITA/Jozef Hulka ŽILINA 14. júna (WEBNOVINY) – Vo futbalovom klube MŠK Žilina sa počas letnej prestávky udejú veľké zmeny, ktoré sa netýkajú iba zloženia kádra A-mužstva pre novú sezónu Corgoň ligy 2011/2012, ale aj rezervného tímu. Práve B-tím Žiliny je na pokraji zániku, respektíve sťahovania sa mimo Žiliny. „Juniorka“ by mala podľa informácie internetového portálu www.sport.sk definitívne zaniknúť, respektíve by sa mala presťahovať do Kotrčinej Lúčky.

Ako tento internetový zdroj ďalej uvádza, tieto špekulácie z kuchyne päťnásobného majstra Slovenska nevyvrátil ani hlavný tréner MŠK Pavel Hapal. „Sú to také isté informácie, aké mám ja,“ potvrdil športovému portálu 41-ročný lodivod Žiliny. Podľa neho by však ohrozená rezerva žilinských futbalistov nemala úplne zaniknúť. „B-tím by nemal celkom zaniknúť. V súčasnosti sa plánuje jeho presun do Kotrčinej Lúčky. Toto mužstvo by malo pôsobiť ako naše ´béčko´, alebo ako tím hrajúci pod našou hlavičkou. Pomôže to hráčom po zranení a tiež futbalistom nášho ´áčka´, ktorí by sa potrebovali rozohrať. Čiže touto cestou by to malo pokračovať, ale klasické ´béčko´ priamo v Žiline by malo zaniknúť,“ vysvetlil P. Hapal ďalší osud futbalovej rezervy spod Dubňa.

Kormidelník tímu z Považia sa vôbec netají tým, ako ho mrzí, že B-mužstvo Žiliny zanikne a futbalisti sa pôjdu rozohrať namiesto juniorky do Kotrčinej Lúčky: „Stretávam sa s tým prvýkrát,“ priznal Pavel Hapal a dodal: „Všetko ukáže až blízka budúcnosť, zatiaľ ale neviem, čo by som mohol k tomu viac povedať.“

Obec Kotrčiná Lúčka sa nachádza v tesnej blízkosti Žiliny a tamojšie mužstvo je účastníkom piatej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku – IV. liga – Sever. Kotrčiná Lúčka možno nahradí MŠK Žilina „B“ v II. lige, čo koniec-koncov ukáže až blízka budúcnosť. Podľa ďalších neoficiálnych informácií z kuchyne MŠK Žilina by sa chystané rušenie nemalo týkať iba rezervného tímu Žiliny, no koniec zrejme postupne postihne aj niektoré mládežnícke tímy, konkrétne sa hovorí o mužstve do 18 rokov – a zánik taktiež hrozí aj výberu hráčov do 16 rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM