Aktualizované Správy Krimi

V Žiline horela železničná zastávka: Rondel je pre dopravu uzatvorený

Pri požiari zasahovalo takmer 20 hasičov. Mesto Žilina vyhlásilo v súvislosti s požiarom mimoriadnu situáciu.

Ilustračný obrázok k článku V Žiline horela železničná zastávka: Rondel je pre dopravu uzatvorený
5
Galéria
Zdroj: TASR

V blízkosti Rondla na železničnej zastávke Žilina-Záriečie v noci na nedeľu horelo. Požiar hasičom nahlásili krátko pred 1.30 h a zasiahol plastové prepravky naplnené slamou, z ktorých bol postavený priestor na divadelné predstavenia. Informovala TASR Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

,,Požiar sa rýchlo rozšíril na mostné teleso a piliere Rondla. Na mieste zasahovalo takmer 20 hasičov zo Žiliny a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, ktorým sa požiar podarilo zlikvidovať," opísala Križanová.

Rondel je podľa nej pre cestnú a železničnú dopravu uzatvorený, na mieste sa nachádza statik, zasadať bude aj krízový štáb. Situáciou sa bude zaoberať i expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z Ministerstva vnútra SR, nakoľko škodu predbežne vyčíslili na viac ako 200 000 eur.

Mesto Žilina vyhlásilo v súvislosti s nočným požiarom, ktorý zasiahol i mostné teleso a piliere Rondla, mimoriadnu situáciu. TASR to potvrdila Katarína Gazdíková, vedúca odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline.

Článok sme aktualizovali tu: Pre požiar je Rondel neprejazdný: V Žiline platí mimoriadna situácia, zasadal krízový štáb

Foto: ilustračné

Divadelná sála S2 kultúrneho strediska Stanica Žilina - Záriečie pod Rondelom po
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM