Vaľukevič v Londýne siedmy, skočil len 16,37 m

Dmitrij Vaľukevič Foto: SITA/Nina Bednáriková LONDÝN 13. augusta (WEBNOVINY) – Dmitrij Vaľukevič, jediný slovenský reprezentant, ktorý sa v piatok predstavil na dvanástom mítingu prestížneho atletického seriálu Diamantová liga IAAF v Londýne na štadióne Crystal Palace, obsadil v súťaži trojskokanov 7. miesto výkonom 16,37 m (vietor –0,1 m/s) z prvej série. Dvadsaťdeväťročný finalista ME v Barcelone (skončil tiež siedmy) mal potom už len jeden platný pokus, ale nie veľmi vydarený, keď v tretej sérii dosiahol 15,99 m.

Vaľukevič vo svojom treťom štarte na mítingu DL IAAF nezopakoval v nie príliš dobrom počasí (chlad okolo 15°C a dážď) dve piate priečky z podujatí v katarskej Dauhe a anglickom Gatesheade a zdolal jedine Brita Nathana Douglasa (16,00 m). Na štvrté miesto pritom stačilo skočiť len 16,67 m. Prekvapujúco zlyhal aj čerstvý majster Európy, Brit Phillips Idowu, ktorý skončil tesne pred Vaľukevičom šiesty výkonom 16,54 m.

V trojskoku zvíťazil bývalý olympijský víťaz (2004) a majster sveta Christian Olsson zo Švédska vo svojom tohtosezónnom maxime 17,41 m pred halovým svetovým rekordérom a majstrom sveta Teddym Tamghom z Francúzska (17,27 m) a Kubáncom Alexisom Copellom (17,02 m).