Webnoviny - Svet

Varga získal na MS v kulturistike striebro, bronz Maliňákovi

WEBNOVINY.SK

Andrej VargaFoto: SITA//Richard HlavňaBUDAPEŠŤ 21. novembra (WEBNOVINY) – Na V. majstrovstvách sveta v klasickej kulturistike mužov v Budapešti získala trojčlenná slovenská minivýprava dve medaily. V kategórii do 175 cm skončil Andrej Varga druhý v konkurencii 16 borcov. Pretekár klubu Vassal Gym Bratislava si striebro vybojoval aj na májových majstrovstvách Európy v holandskom Maastrichte. V kategórii nad 180 cm získal bronzovú medailu skúsený Ľuboš Maliňák, pre ktorého je to druhá medaila z MS v kariére. V roku 2006 na premiérovom svetovom šampionáte v Ostrave bral striebro a odvtedy márne čakal na cenný kov. Vlani dokonca nepostúpil ani do 6-členného finále.

V kategórii do 171 cm, kde štartovalo 11 pretekárov, sa medzi finalistov prebojoval aj Rudolf Kopčok. Bronzový z tohtoročných ME obsadil 5. miesto a o jednu priečku si vylepšil svoje doterajšie najlepšie umiestnenie z vlaňajších MS. Slovensko v Budapešti zopakovalo svoj doposiaľ najlepší výsledok na MS z roku 2006, kde tiež získalo jedno striebro a jeden bronz. Klasici majú zo svetových šampionátov zatiaľ na konte 5 medailí a bilanciou 0 – 2 – 3.

„Traja pretekári a všetci traja vo finále, pričom dvaja získali medaily, to je naozaj výborný výsledok. Varga štartoval na svetovom šampionáte po prvý raz, je to veľký talent s perspektívnou budúcnosťou. Klasická kulturistika mu vyslovene sedí. Maliňák sa ukazoval už v októbri v dobrej forme, keď sa predstavil v Trnave aj Poprade medzi kulturistami. Nabral svalovú hmotu, ktorá mu v predošlých rokoch chýbala a oplatilo sa,“ uviedol pre agentúru SITA prezident Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja (SAKFST) Michal Čapla.

Slovenské medaily na MS mužov v klasickej kulturistike (I. MS až v roku 2006) – prehľad: 2006 Ostrava: 3. Andrej Hlinka (do 178 cm) 2006 Ostrava: 2. Ľuboš Maliňák (nad 178 cm) 2007 Platja d´Aro: 3. Andrej Hlinka (do 180 cm) 2010 Budapešť: 2. Andrej Varga (do 175 cm) 2010 Budapešť: 3. Ľuboš Maliňák (nad 180 cm

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM