Krimi

Väzňa, ktorý sa nevrátil z návštevy u lekára, chytili policajti v Maďarsku

Podľa Zboru väzenskej a justičnej stráže ide o 21-ročného muža odsúdeného za nehodu, pri ktorej zomrel človek. Na návštevu lekára mal povolenie.

Ilustračný obrázok k článku Väzňa, ktorý sa nevrátil z návštevy u lekára, chytili policajti v Maďarsku
Zdroj: TASR

Väzňa na úteku, ktorý sa nevrátil z lekárskeho ošetrenia v Rimavskej Sobote, chytili policajti v Maďarsku.

Mladík bol odsúdený za autonehodu, pri ktorej zomrel človek. Svojich 30 mesiacov vo väzení si odpykával v zariadení s minimálnym stupňom stráženia na otvorenom oddelení väznice v Sabovej. Práve vďaka tomu dostal povolenie na návštevu lekára v Rimavskej Sobote. Šiel k nemu sám a v civilnom oblečení, no viac sa nevrátil.

Zadržanie potvrdil aj riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Banskej Bystrici Štefan Šurka, podľa ktorého polícia vykonala niekoľkohodinové pátranie na území mesta Rimavská Sobota. „Jedna z verzií bola, že táto osoba uniká na osobnom motorovom vozidle smerom na hraničný priechod Abovce do Maďarska. Bola zachytená hliadkou PZ a vykonali sme cezhraničné prenasledovanie. V súčinnosti s orgánmi maďarskej polície sme vykonali pátranie na mieste, kde bolo auto odstavené,“ uviedol riaditeľ.

Podľa jeho slov je na škodu veci, že toto pátranie polícii nebolo oznámené z ústavu pre výkon trestu odňatia slobody, ale občiankou na linku 158. „Oznámila, že pri dome vidí pohybovať sa Igora Horvátha, o ktorom vie, že je väzňom a je oblečený vo väzenskom odeve,“ dodal Šurka s tým, že na základe oznámenia začali policajti ihneď konať.

V tomto roku ide už o druhého väzňa, ktorému sa podarilo ujsť. Prvým bol Ľubomír Behan, ktorý ušiel ešte v júni počas prác v priľahlom areáli pri leopoldovskej väznici.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie