Peter Handzuš Krimi

Vážna nehoda pri Spišskom Bystrom. Auto vrazilo do väčšej skupiny detí

Na ceste z Popradu do Spišského Bystrého, v tesnej blízkosti obce, sa dnes popoludní (22.2.2018) stala vážna dopravná nehoda.

Ilustračný obrázok k článku Vážna nehoda pri Spišskom Bystrom. Auto vrazilo do väčšej skupiny detí
Zdroj: Policajný zbor SR

V smere od Popradu viedol 66-ročný Kežmarčan osobné auto Opel Astra. Podľa predbežných informácií pri zjazde z kopca Vysová zo zatiaľ nezistených príčin (pravdepodobne šmyk) zrazil skupinu detí, ktoré išli po ceste. Vozidlo následne zišlo do priekopy, kde sa prevrátilo na strechu. Na mieste nehody zasahovali všetky záchranné zložky. Na pomoc raneným vyrazilo z Popradu viacero sanitných vozidiel a z popradského letiska vzlietol aj záchranársky vrtuľník.

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik potvrdil, že podľa predbežných informácií si nehoda vyžiadala až 12 zranených detí, z toho dve sú zranené ťažko, štyri stredne ťažko a zvyšok má ľahšie zranenia. „Vodič z Kežmarku bol viac-menej bez nejakých vážnych zranení, alkohol u neho zistený nebol. Pri jazde dostal šmyk, prevrátil sa na strechu a vrazil do detí, ktoré šli okolo. Ide o rómske deti, ktoré sa tam pohybovali,“ priblížil Džobanik s tým, že prípadom sa bude ďalej zaoberať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Poprade.

Hovorkyňa VZZS Air Transport Europe Zuzana Hopjaková pre TASR potvrdila, že približne 11-ročné dievča previezli letecky s ťažkým poranením hlavy, v kritickom stave a na umelej pľúcnej ventilácii, do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. „U nás bolo ošetrených šesť detí, dve ostali hospitalizované, jedno má ťažšie a jedno ľahšie zranenia. Ostatní pacienti smerovali na vyššie špecializované pracoviská,“ doplnila hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.

Hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová doplnila, že na mieste zasahovali okrem leteckých záchranárov aj štyri posádky ZZS. Po nehode ošetrili 12 zranených detí a previezli ich do nemocníc v Levoči, v Spišskej Novej Vsi, do Popradu a do Košíc. „Vzhľadom k tomu, že ide o deti, viac informácií k ich zdravotnému stavu neposkytneme,“ uviedla.

V blízkosti cesty z Popradu smerom na Spišské Bystré sa nachádza rómska osada a pohyb jej obyvateľov popri vozovke je tam bežný.

Vážna nehoda pri Spišskom Bystrom. Auto vrazilo do väčšej skupiny detí
3
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM