Webnoviny - Svet

Väzni sa starajú o poriadok v prešovských uliciach

WEBNOVINY.SK

PREŠOV 7. marca (WEBNOVINY) – Desať odsúdených pracuje pri upratovaní prešovských ulíc po zime. Zbierajú komunálny odpad a exkrementy po zvieratách.

Začali na najväčších sídliskách Sekčov a Šváby. Ako informovala hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová, práce majú rozvrhnuté ešte na desať týždňov v lokalitách Staré mesto, Sídlisko II. a Sídlisko III.

Čistotu mesta zabezpečujú aj dve dodávateľské firmy, ktoré čistia pešiu zónu s priľahlými ulicami a cyklistické chodníky. Ešte v priebehu tohto týždňa mesto prijme harmonogram upratovania ciest a chodníkov.

Podľa vedúceho oddelenia verejnoprospešných činností Kamila Sepéšiho, zoznam je spracovávaný na základe dôležitosti miestnych komunikácií. Občania si svoju ulicu môžu nájsť na webstránke mesta v časti mapa-presov.gisplan.sk/) Hovorkyňa uviedla, že mesto víta aj každú iniciatívu občanov pri jarnom upratovaní. Brigády môžu nahlásiť na oddelení verejno-prospešných činností, kde im pracovníci úradu zabezpečia vrecia či pristavenie veľkoplošných kontajnerov.

Občania sa môžu zbaviť starých elektrospotrebičov a iného viacrozmerného odpadu na dvoch zberných dvoroch na Bajkalskej a Jesennej ulici, ktoré patria pod Technické služby mesta Prešov, Prevádzková doba je od pondelka do soboty v čase od 8:00 do 18:00. Na zberných dvoroch môžu obyvatelia s trvalým pobytom na území mesta Prešov bezplatne odovzdať nepotrebné komodity

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM