han Šport Hokej

VEČNÝ TALENT nášho hokeja mieri na východ: TOTO je jeho deviaty klub za šesť rokov!

Tipsportligový hokejový klub HC Košice angažoval 25-ročného útočníka Martina Réwaya a 30-ročného obrancu Radka Deyla.

Ilustračný obrázok k článku VEČNÝ TALENT nášho hokeja mieri na východ: TOTO je jeho deviaty klub za šesť rokov!
Zdroj: TASR/Marko Erd

Košičania o tom informovali hokejový svet prostredníctvom sociálnych sietí

Chcú ako lídra

„Martin nás sám kontaktoval a prejavil záujem hrať a pomôcť Košiciam. Po rozhovore s ním sme sa rozhodli dať mu šancu. Stále veríme, že pokiaľ bude Martin zdravý, môže nášmu tímu výrazne pomôcť. Jeho individuálne schopnosti sú stále na vynikajúcej úrovni a napríklad spolu s Mišom Chovanom môžu vytvoriť veľmi silnú útočnú dvojicu, ktorá by mohla byť postrachom súperov. Asi ide o jednu z jeho posledných šancí a ja verím, že nás nesklame a pomôže nám v tejto ťažkej dobre, ktorou naša organizácia prechádza," uviedol pre klubovú stránku športový riaditeľ Jan Šťastný.

Hral kade-tade

Réway má za sebou viacero pôsobísk v rôznych európskych ligách. Sezónu 2019/2020 začal v Kladne, neskôr zamieril do HK Poprad. V drese „kamzíkov“ odohral 7 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 3 góly, 1 asistenciu a 3 plusové body v hodnotení +/-. Jeho kariéru sprevádzali problémy so životosprávou, ale aj rôzne zdravotné komplikácie vrátane zápalu srdcového svalu. Po viacerých pokusoch o reštart sa viackrát vyjadril, že mu „sadlo“ pôsobenie v Poprade, no napokon sa s klubom nedohodol na pokračovaní spolupráce. Napokon bude pôsobiť v Košiciach.

„Som šťastný, že som sa stal súčasťou mladého ambiciózneho kádra, ktorý Košice skladajú. Teším sa aj na spoluprácu s Janom Šťastným, keďže sa s ním poznám odmalička, keď ma viedol v Slavii Praha. Tiež sa teším aj na nových spoluhráčov a dúfam, že v pozitívnom slova zmysle prekvapíme nejedného fanúšika. Situácia v klube nie je ideálna, ale to neznamená, že nemôžeme veľa ľudí a tímov prekvapiť. Dôležité bude, ako si sadneme ako kolektív, potom je všetko možné. Budeme nastupovať s pokorou, ale aj s rešpektom. Máme v tíme skúsených hráčov, ktorí vedia, čo spraviť, aby sme boli konkurencieschop­ní," uviedol Réway pre hckosice.sk.

Návrat po troch rokoch

V prípade košického odchovanca Deyla ide o návrat po troch rokoch. Z Košíc odišiel po sezóne 2016/2017, uplynulé dve sezóny strávil vo Francúzsku. V najvyššej slovenskej súťaži odohral celkovo 440 zápasov, v rokoch 2009, 2010, 2011 a 2014 získal s „oceliarmi“ majstrovské tituly.

View this post on Instagram

🖤🧡 Prvou ofenzívnou posilou Oceliarov sa stáva Martin Réway 🏒🥅 25-ročný útočník sa spod Tatier sťahuje do metropoly východu a bude tak obliekať oranžovo-čierny dres. Jan Šťastný: „Martin Réway nás sám kontaktoval a prejavil záujem hrať a pomôcť Košiciam. Po rozhovore s ním sme sa rozhodli dať mu šancu. Stále veríme, že pokiaľ bude Martin zdravý, môže nášmu tímu výrazne pomôcť. Jeho individuálne schopnosti sú stále na vynikajúcej úrovni a napríklad spolu s Mišom Chovanom môžu vytvoriť veľmi silnú útočnú dvojicu, ktorá by mohla byť postrachom všetkých súperov. Jedná sa asi o jednu z jeho posledných šancí a ja verím, že nás nesklame a pomôže nám v tejto ťažkej dobre, ktorou naša organizácia prechádza.“ Martin Réway: „Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou tohto mladého ambiciózneho kádra, ktorý Košice skladajú. Veľmi sa teším na spoluprácu s Honzom Šťastným, keďže sa s ním poznám v podstate od mlada, keď ma viedol v HC Slavia Praha. Tiež sa teším na nových spoluhráčov a dúfam, že v pozitívnom slova zmysle prekvapíme nejedného fanúšika. Situácia v klubu nie je ideálna, ale to neznamená, že nemôžeme veľa ľudí a tímov prekvapiť. Dôležité bude, ako si sadneme ako kolektív, potom je všetko možné. Budeme nastupovať s pokorou, ale aj s rešpektom. Máme v tímu pár skúsených hráčov, ktorí vedia, čo spraviť, aby sme boli konkurencieschopní a naučili sa, že pokiaľ je tím odhodlaný na ľade nechať všetko, tak je všetko možné. Ja verím, že s chalanmi ako Mišo Chovan máme šancu na výhru každý jeden zápas. Keď sa my ostatní pridáme, budeme nepríjemným mužstvom pre každého. Dúfam, že v aréne i pri televíznych obrazovkách nás budú fanúšikovia hnať dopredu. Aj keď začiatok nemusí byť najľahší, je to súťaž plná zvratov. Verím v schopnosti Honza Šťastného a v chlapcov, ktorých tu máme. Košice si zaslúžia atraktívny hokej, konkurencieschopný tím a my ním v pohode môžeme byť. Preto prosím aj fanúšikov, aby s nami hlavne zo začiatku mali trpezlivosť a verím, že postupom času s nami budú spokojní. Na záver, v tíme máme veľa mladých šikovných hráčov, ktorí môžu len napredovať a zlepšovať sa, čo poteší nejedného košického fanúšika.“ #hckosice #mysmehckosice #hcke #kosice #reway

A post shared by HC KOŠICE (@hckosiceofficial) on

View this post on Instagram

🖤🧡 Na zmluve s Oceliarmi sa dohodol aj Radek Deyl 🏒🥅 Skúsený obranca sa po troch sezónach vracia do materského klubu. Radek Deyl: „Je to super pocit vrátiť sa do Košíc, aj keď v nie najľahšej situácii. Črtá sa tu ale skvelá partia, a tak sa už neviem dočkať, kedy sa dostaneme na ľad.“ Jan Šťastný: „Radek je ďalším odchovancom klubu, ktorý sa rozhodol pomôcť našej organizácii v neľahkej situácii. Prichádza hráč, ktorý s Košicami vyhral 4 majstrovské tituly a posledný rok bol kapitánom tímu Nice vo fancúzskej súťaži.“ Dnes už 30-ročný obranca začínal s hokejom v našom klube a postupne sa predieral mládežníckymi tímami až do A mužstva. Prvú veľkú šancu dostal v sezóne 2008/2009, počas ktorej mu trénerská dvojica Tomko-Zubek dala šancu po pôsobení v tíme reprezentačnej 20-ky. Následne si aj v silnej konkurencií vybojoval stabilné miesto v zostave a s Oceliarmi sa tak tešil zo 4 majstrovských titulov v rokoch 2009, 2010, 2011 a 2014. Práve po tom poslednom si to namieril do českej extraligy, kde nastupoval za HC Energie Karlovy Vary. Sezónu 2015/2016 začal opäť na západe Čiech, avšak nevydarený štart ročníka znamenal potrebu zmeny. Nasledoval návrat do rodných Košíc, kde v sezónach 2015/2016 a 2016/2017 patril k najproduktívnejším obrancom mužstva. Sezónu 2017/2018 odštartoval v HC Nové Zámky, potom prišiel presun do HK Dukla Michalovce a talianskeho Gherdëina. Radek Deyl strávil posledné 2 sezóny vo francúzskej lige, keď nastupoval za Štrasburg a naposledy bol oporou tímu z Nice. Aj Radka vítame znova medzi Oceliarmi a dúfame, že nám svojimi výkonmi pomôže k splneniu cieľov! #hckosice #mysmehckosice #hcke #kosice #deyl

A post shared by HC KOŠICE (@hckosiceofficial) on

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM