Hádzaná

Veľká posila pre hádzanárov Tatrana Prešov: Klub predstavil Martina Straňovského

Posilu ťažkého kalibru angažoval do svojich radov slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov. V jeho farbách bude hrať Martin Straňovský.

Ilustračný obrázok k článku Veľká posila pre hádzanárov Tatrana Prešov: Klub predstavil Martina Straňovského
Zdroj: TASR

Slovenský reprezentant Martin Straňovský sa po 13-tich rokoch v prestížnych európskych súťažiach vracia na Slovensko. V Prešove si od jeho angažovania sľubujú skúsenosti i výkony a jeho príchod je pre klub zaujímavý aj marketingovo.

Postúpiť do skupiny LM

Už bývalý hráč španielskych klubov Real Ademar Leon a FC Barcelona a nemeckého HC Erlangen sa s vedením Tatrana dohodol na trojročnej zmluve. Tá začne platiť od nasledujúcej sezóny, do ktorej vstúpi 32-ročný krídelník s jasnými cieľmi. „Bez problémov vyhrať slovenskú extraligu, krásne by bolo postúpiť v SEHA lige do Final Four a postúpiť do skupinovej fázy Ligy majstrov,“ poznamenal.

Prvý kontakt s prešovským klubom absolvoval ešte v roku 2005, keď z materského TJ Štart Nové Zámky mieril do Španielska. „Majiteľ prešovského klubu mi už vtedy ponúkol také podmienky ako v Španielsku. Tam som síce išiel ako 19-ročný, takže to nebolo nič extra, ale už vtedy chcel vyrovnať španielsku ponuku. Pána Chmeliara si veľmi vážim a som rád, že idem hrať do jeho klubu,“ prezradil.

Z 13-tich rokov v cudzine strávil väčšinu v Španielsku, v uplynulých troch sezónach však pôsobil v prestížnej Bundeslige. Aj snaha mať v kabíne slovenských spoluhráčov bola jedným z dôvodov návratu na Slovensko. „Sedieť v šatni so slovenskými spoluhráčmi je iné ako v zahraničnom klube s cudzincami.“

Nebýva zvykom, aby prešovský klub predstavoval nové posily na osobitnej tlačovej konferencii, no angažovanie 5-násobného účastníka majstrovstiev Európy, finalistu Ligy majstrov a najlepšieho hádzanára Slovenska za rok 2006 je niečo mimoriadne.

Bude bývať v Prešove

„Jeho príchod je pre nás zaujímavý aj marketingovo. V prvom rade však od neho očakávame skúsenosti, ktoré získaval v nemeckej Bundeslige, v Lige majstrov, ale aj v ďalších prestížnych súťažiach. Patrí medzi kvalitné krídla a aj vzhľadom na obrovské množstvo zápasov, ktoré Tatran každoročne odohrá, sme radi, že sme sa posilnili na krídelnom poste,“ uviedol generálny manažér klubu Miroslav Benický. Martin Straňovský pochádza z Nových Zámkov a hoci si v rodisku stavia dom, v Prešove bude bývať spoločne s rodinou.

Klub mu vytvoril podmienky, ktoré sú podľa Benického vysoko nadštandardnými v slovenskej hádzanej. „Teší ma, že v dnešných ťažkých podmienkach sme našli spoločnú reč. Klub Tatran Prešov si drží vizitku finančne dlhodobo stabilného klubu. Podmienky, ktoré Martin u nás má, síce nie sú na úrovni Bundesligy, ale sú vysoko nad úrovňou slovenskej ligy. Aj to však patrí k tomu, aby sa Tatran posúval vpred, no chcem upozorniť, že nehovorím o preplácaní hráčov. Na to si v klube dávame pozor. Hráčov, ako Martin Straňovský je však potrebné zaplatiť,“ uviedol Benický.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie