Správy Regióny

Veľké investície do humenskej hotelovky: Odklepli jej príspevok takmer milión eur!

Hotelová akadémia v Humennom bola úspešná v žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku. Do čoho konkrétne sa investuje?

Ilustračný obrázok k článku Veľké investície do humenskej hotelovky: Odklepli jej príspevok takmer milión eur!
Zdroj: Dnes24.sk

Riaditeľka Hotelovej akadémie v Humennom Mariana Chudíková informovala, že škola bola úspešná v žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky ako Riadiaceho orgánu pre Integrovaný regionálny operačný program. Škole bol schválený nenávratný finančný príspevok vo výške 983 987,69 eur, pričom celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 1 035 776,52 eur. Aktivity projektu budú realizované 24 mesiacov.

„Projekt je zameraný na modernizáciu jazykových laboratórií, IT laboratórií, tried, odborných učební pre praktické vyučovanie moderným materiálno – technickým vybavením. Zároveň je takisto zameraný na stavebné úpravy vnútorných priestorov školy a internátu vrátane vybudovania nového systému kúrenia, elektroinštalácie a zároveň aj rekonštrukciu a zateplenie strechy,“ uviedla M. Chudíková.

Hlavným dôvodom, prečo škola začala s prípravou projektu, bol podľa jej slov značne zastaraný stav materiálno-technického vybavenia.

„Realizáciou projektu sa dosiahne to, že súčasná budova školy vrátane tried, učební a ostatných vnútorných a vonkajších priestorov bude moderným pracoviskom slúžiacim na teoretickú a praktickú prípravu žiakov na moderných technológiách,“ doplnila riaditeľka humenskej hotelovky.

Z finančného hľadiska je podľa Chudíkovej zabezpečená 5 % spoluúčasť na prefinancovanie projektu zo zdrojov zriaďovateľa školy a teda Prešovského samosprávneho kra­ja.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM