Webnoviny - Svet

Veľtrh ITF Slovakiatour otvorí svoje brány 21.1.

WEBNOVINY.SK

Veľtrh ITF SlovakiatourFoto: InchebaBRATISLAVA 18. januára (WBN/PR) – V termíne 21.–24.1.2010 sa v Incheba Expo Bratislava uskutoční 16. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour spolu so 17. medzinárodným veľtrhom gastronómie Danubius Gastro. Veľtržnú kombináciu dopĺňajú súbežné podujatia: 17. medzinárodná špecializovaná výstava Poľovníctvo a oddych, 2. ročník medzinárodnej špecializovanej výstavy Wellness a fitness, 7. festival cestovateľských filmov Camera Slovakia, 10. výstava strojov a technológie pre obchody Exposhop a 9. výstava obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.

Cestovanie a gastronómia prirodzene patria k sebe. ITF Slovakiatour prináša atmosféru diaľok a krás blízkych regiónov. Danubius Gastro predstaví kulinárske a nápojové špeciality, ktoré možno ochutnať aj na potulkách svetom. Veľtržná kombinácia sa vďaka pestrým expozíciám a bohatým sprievodným programom teší obľube odborníkov aj širokej verejnosti. Tento rok sa na ploche 34 500 m2 predstaví 768 vystavovateľov z 31 krajín.

ITF SLOVAKIATOUR

Počet vystavovateľov: 440 Výstavná plocha: 17 500m2 Zúčastnené krajiny: 29 Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Egypt, Fínsko, Grécko, Holandsko, India, Chorvátsko, Indonézia, Izrael, Jamajka, Japonsko, Kazachstan, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rusko, Slovenská republika, Slovinsko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Tunis, Turecko, Veľká Británia, Ukrajina Haly: B0, B1, B stred, B2, Expo Arena, D2

ITF SLOVAKIATOUR sa postupne vypracoval na jeden z najvýznamnejších veľtrhov cestovného ruchu v regióne Strednej Európy. V roku 1999 bol zaradený do prestížnej medzinárodnej organizácie veľtrhov cestovného ruchu ITTFA. Už 16 rokov je miestom, kde svoju ponuku dovoleniek prezentujú cestovné kancelárie a tour operátori, informácie o krajinách sa odborná aj široká verejnosť dozvedá prostredníctvom ich zahraničných zastúpení a nechýbajú slovenské a české regióny. V komplexnej ponuke vystavovateľov sú reprezentatívne zastúpené všetky typy subjektov s cestovným ruchom súvisiace. Mimoriadna pozornosť je venovaná sprievodným podujatiam, ktoré majú za cieľ zvýšiť odborný kredit a zaujať širokú verejnosť. Veľtrh sa neustále vyvíja a reaguje na trendy pôsobiace v ekonomike a prichádzajúce zo zahraničia.

Dôležitou súčasťou veľtrhu je sekcia zahraničných prezentácií krajín, ktorých počet sa každým rokom zvyšuje. Tento rok sa predstavia Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Egypt, Grécko, Chorvátsko, Indonézia, Izrael, Japonsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Srbsko, Španielsko, Taliansko, Tunis a Turecko. Vôbec po prvýkrát sa veľtrhu zúčastnia Jamajka a Kazachstan. Účasť potvrdili všetky regióny Slovenska. Regionálne expozície poskytnú informácie o zaujímavostiach, historických pamiatkach, prírodných krásach a možnostiach ubytovania. Prezentované budú aj lyžiarske strediská a celoročne obľúbené kúpele. Na 16. veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR sa okrem domácich regiónov dôkladne oboznámime s turistickými možnosťami u našich západných susedov. Česká republika má spomedzi zahraničných zastúpení najväčšiu výstavnú plochu a predstaví sa v rámci nej 5 českých regiónov: Břeclavsko, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Východná Morava a Vysočina. Milovníci Talianska ocenia zastúpenie regiónov Calabria, Cagliari a Sardínia.

Partnerstvo a spolupráca Partnerským regiónom 16. medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu je Košický samosprávny kraj. V spoločnej prezentácii miest, obcí, mikroregiónov, historických regiónov a združení podnikateľov v cestovnom ruchu má ambíciu ukázať, v čom je sila a turistický potenciál kraja. V Košickom kraji sídli 440 obcí a miest. Takmer jedna tretina zo 773 tisíc obyvateľov žije v krajskom meste, no okolitý okres Košice – okolie má naopak najnižší stupeň urbanizácie – iba 13 percent. Vidiecky charakter prevláda na väčšine územia. Preto aj strategické materiály regionálnej samosprávy kladú dôraz na rozvoj vidieka a podporu cestovného ruchu v tradičných turistických oblastiach. Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja schválilo Stratégiu rozvoja cestovného ruchu v regióne Dolný Zemplín, v regióne Národného parku Slovenský raj a v Národnom parku Slovenský kras. Počas veľtrhu chcú zástupcovia Košického samosprávneho kraja vyzdvihnúť prírodné a historické danosti, ako aj kvalitné služby. Čestným hosťom veľtrhu je Malokarpatská vínna cesta. Odbornými garantmi sú Slovenská agentúra pre cestovný ruch, Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr, Združenie miesta a obcí Slovenska a Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky. Záštitu nad veľtrhom prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR. Z rúk ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka budú odovzdané ocenenia Osobnosť cestovného ruchu Slovenskej republiky za rok 2009. Novinkou pre návštevníkov je spolupráca so Železničnou spoločnosťou Slovensko, ktorá sa stala oficiálnym dopravcom veľtrhu. Všetci, ktorí sa pri vstupe preukážu zvýhodneným spiatočným cestovným lístkom z akejkoľvek stanice ZSSK do niektorej zo staníc v Bratislave, získajú okrem 25% zľavy z cestovného, aj zľavu 25% z 4–eurovej vstupenky na veľtrhy.

Sprievodný program Prvý deň veľtrhu je určený odbornej verejnosti, ktorá ho navštevuje predovšetkým za účelom rozvoja obchodných kontaktov. Sprievodné programy boli zostavené tak, aby aktuálnosťou tém oslovili odborníkov aj širokú verejnosť. Tematike destinačného manažmentu a marketingu sa bude venovať odborný seminár Ako dostať mesto a región na mapu Európy. Veľkej obľube návštevníkov sa už niekoľko rokov teší festival cestovateľských filmov Camera Slovakia. Počas neho sa premiérovo prezentujú dokumentárne filmy a fotografie zachytávajúce dobrodružnú atmosféru expedícií do najrôznejších kútov sveta. V rámci špecializovanej výstavy Wellness a Fitness sú pripravené odborné semináre Má zmysel klubové členstvo? a Funkčný tréning – štandard moderného fitness centra.

POĽOVNÍCTVO A ODDYCH WELLNESS A FITNESS EXPOSHOP GASTROPACK

Dôležité informácie

Miesto konania INCHEBA EXPO BRATISLAVA

Otváracie hodiny

21.1.2010 09:00 – 18:00 odborná verejnosť

22.–23.1.2010 09:00 – 18:00 verejnosť

24.1.2010 09:00 – 17:00 verejnosť

Slávnostné otvorenie 21.1.2010 o 10:00, Expo Arena

Akreditácia novinárov v Press centre v hale A1, kde po predložení novinárskeho preukazu obdržíte Press preukaz

Vstupné Odborná verejnosť 10,– EUR Verejnosť 4,– EUR Zľavnené vstupné 2,– EUR Zľavnené vstupné 3,– EUR (cesta vlakom ZSSK) Rodinné vstupné 10,– EUR

Parkovné Auto 5,–EUR Bus 10,– EUR

Pre viac informácií kontaktujte: Martina Sekulová Communication manager, hovorkyňa T 00421–2–6727 3345 F 00421–2–6727 2254 E msekulova@incheba.skhttp://www.incheba.sk

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM