Veľtrh práce v Nitre: Voľné miesta bude ponúkať takmer 230 zamestnávateľov

V Nitre sa bude konať veľtrh práce JOB EXPO 2017. Tisícky miest tu bude záujemcom ponúkať takmer 230 zamestnávateľov.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Veľtrh práce v Nitre: Voľné miesta bude ponúkať takmer 230 zamestnávateľov
Zdroj: TASR

Takmer 230 zamestnávateľov bude na nitrianskom výstavisku ponúkať prácu návštevníkom veľtrhu JOB EXPO 2017. V priestoroch agrokomplexu Národného výstaviska, š.p., ponúkne 179 slovenských a 50 zahraničných zamestnávateľov 31 000 voľných pracovných miest, z toho minimálne 11 897 ponúknu prítomní slovenskí zamestnávatelia.

Voľné pracovné miesta

Ďalších 15 000 voľných pracovných miest je na pracovných portáloch a 4258 ponúk tvoria zahraničné pracovné miesta. Siedmy ročník najväčšieho veľtrhu pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce – JOB EXPO 2017 pripravilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v dňoch 27. a 28. apríla. Súčasťou podujatia bude 19. medzinárodná burza práce European Job Days 2017 a 25. ročník celonárodnej výstavy Mladý tvorca 2017.

Poradenstvo a vzdelávanie

K zamestnávateľom ponúkajúcim na veľtrhu práce pracovné miesta sa pridajú vzdelávacie agentúry a poradenské organizácie, ktoré ponúknu širokú paletu služieb od poradenstva, ako je poradenstvo pre zdravotne postihnutých, pracovnoprávne poradenstvo, kariérové poradenstvo, cez testovanie tzv. mäkkých zručností, jazykových zručnosti, počítačových zručností až po hodnotenie osobnosti.

Práca v zahraničí

Vystavovatelia obsadia štyri pavilóny, informoval Vladimír Straka z Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Pavilóny M1 a M2 budú vyhradené na hľadanie pracovných príležitostí na Slovensku. V pavilóne M2 nájdu návštevníci aj ponuky na zamestnanie v krajinách EÚ. V pavilóne M3 a M4 budú pripravené možnosti poradenstva a testovania a prezentácia duálneho vzdelávania prostredníctvom zamestnávateľov a spolupracujúcich stredných škôl.

Príprava na povolanie

Veľtrh práce – JOB EXPO 2017 je určený nielen nezamestnaným, ktorí si hľadajú prácu, ale aj pre generáciu vstupujúcu na trh práce v budúcnosti alebo chystajúcu sa na prípravu na povolanie. Na podujatí sa uskutoční množstvo odborných prednášok a workshopov pre uchádzačov o zamestnanie a pre žiakov stredných a základných škôl. V pavilóne M4 sa bude konať celoštátna prezentačná a predajná výstava výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2017. Celkovo bude počas oboch dní návštevníkom odprezentovaných 146 odborných prednášok, workshopov a prezentácií firiem.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame