Webnoviny - Svet

Vemex Energo začína dodávať plyn zákazníkom v SR

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská energetická spoločnosť Vemex Energo s.r.o. podpísala dohody o dodávkach zemného plynu koncovým zákazníkom na Slovensku v roku 2012 v objeme 14,7 mil. kubických metrov, pričom ide o kontakty so siedmimi odberateľmi. Firma o tom informovala v utorok.

„Títo klienti sa rozhodli pre naše služby. Teraz sa zúčastňujeme viacerých tendrov, pričom do konca roka by sme chceli dosiahnuť objem predaja zhruba 40 až 50 mil. kubických metrov zemného plynu,“ povedal Štefan Koman, riaditeľ Vemex Energo s.r.o.

„Ide o skutočný prelom,“ povedal Jaroslav Horych, obchodný riaditeľ českej firmy Vemex s.r.o., ktorá je materskou firmou Vemex Energo s.r.o. „Po niekoľkých rokoch príprav môžeme začať predaj stredne veľkým a veľkým klientom na Slovensku, pričom sa to stáva v čase, keď konkurencia na trhu stúpa. Dodávky ruského plynu prostredníctvom Vemex s.r.o. na slovenský trh sú reálnym príspevkom k liberalizácii trhu a sú v záujme našich zákazníkov,“ konštatoval.

Vemex Energo s.r.o. bola založená v roku 2003 v Bratislave ako 100-percentná dcérska spoločnosť českej firmy Vemex s.r.o., aby obchodovala so zemným plynom na Slovensku. Pripravovať budúce kontrakty aktívne začala koncom roka 2008. Vemex Energo ponúka ruský zemný plyn, ktorý získava v rámci dohody medzi spoločnosťami Gazprom Export a Vemex s.r.o., pričom Vemex s.r.o. tiež patrí do skupiny Gazprom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM