Lucia Šútorová Regióny Slovensko a EÚ

Verejné osvetlenie v Nitre prejde modernizáciou: Stáť bude 670-tisíc eur

Okrem verejného osvetlenia bude doplnený aj kamerový systém. Pribudnúť by mali aj tlačidlá SOS, nabíjačky na mobilné telefóny, či wi-fi.

Ilustračný obrázok k článku Verejné osvetlenie v Nitre prejde modernizáciou: Stáť bude 670-tisíc eur
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Nitra modernizuje verejné osvetlenie v uliciach mesta. Z celkového počtu 8900 svietidiel je momentálne vymenených 1345, ktoré sa podarilo zmodernizovať v rámci projektu hradeného z fondov Európskej únie. Modernizácia bude pokračovať na Mostnej, Kmeťkovej a Štúrovej ulici a v mestskej časti Dražovce. Mestskí poslanci vyčlenili v tomto roku na realizáciu projektu 670 000 eur.

Pribudnú novinky

Novinkou bude riešenie situácie na Mostnej a Kmeťkovej ulici v centre mesta, kde bude zmodernizovaný kamerový systém, ktorý doplnia tlačidlá SOS, nabíjačky na mobilné telefóny, či wi-fi. Na Mostnej ulici bude vymenených 39 stĺpov s LED svietidlami, na Kmeťkovej 14 stĺpov. „Ide nám o zvýšenie bezpečnosti v tejto lokalite. Všetko budeme realizovať po dohode s mestskou i štátnou políciou,“ uviedol primátor Nitry Jozef Dvonč.

Nové osvetlenie

Vybudovaním nového verejného osvetlenia chce radnica zvýšiť bezpečnosť aj na Štúrovej ulici, predovšetkým v úseku, kde nie sú vybudované chodníky. „Od železničného priecestia po Hlohoveckú ulicu bude osadených 34 LED svietidiel, dva priechody dostanú bezpečnostné nasvetlenie,“ informoval prednosta mestského úradu Igor Kršiak. Od priecestia na Štúrovej ulici po hypermarket bude vymenených aj 48 stožiarov verejného osvetlenia, ktoré sú v havarijnom stave.

Výmena svietidiel

V Dražovciach budú vymenené svietidlá najmä pri škole, kultúrnom dome a v centre tejto prímestskej časti, kde je plánované aj doplnenie kamerového systému. „Je pre nás dôležité, aby sme svietidlá čo najskôr vymenili, pretože ich modernizácia sa prejaví v úspore elektrickej energie,“ povedal Dvonč.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie