Webnoviny - Svet

Verejnosť stojí za Bezákom, tisíc ľudí sa stretlo v Trnave

WEBNOVINY.SK

TRNAVA 6. júla (WEBNOVINY) – Podporu odvolanému arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi prišlo dnes v Trnave vyjadriť asi tisíc ľudí. Rečník Michal Dzurjanin Bezáka označil za prototyp pastiera duší pre dnešné obdobie.

Jeho zmienka o podpore Bezáka vyvolala dlhotrvajúci potlesk. Zároveň oznámil, že ďalšie takéto zhromaždenia už nebudú, pretože ulica nie je vhodné prostredie na riešenie takýchto záležitostí.

Dzurjanin informoval o stanovisku českého teológa a sociológa Tomáša Halíka, ktorý vyjadril podporu odvolanému arcibiskupovi. Citoval aj z niekoľkých ďalších podporných stanovísk.

Ďalej povedal, že počas cyrilometodských osláv na Velehrade podporu odvolanému arcibiskupovi deklarovali aj českí biskupi. Na zhromaždenie do Trnavy prišiel aj jezuitský kňaz z východného Slovenska Patrik Kovaľ.

,,Neprišiel som bojovať proti Svätému otcovi, ale za arcibiskupa Bezáka,“ vysvetlil svoju účasť s dodatkom, že rozhodnutie pápeža Benedikta XVI. rešpektuje. Za odvolaním obľúbeného arcibiskupa on osobne vidí ,,finančné prešľapy a machinácie z doby panovania arcibiskupa Sokola."

Zhromaždenie na podporu odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka

Svätý Otec Benedikt XVI. v pondelok odvolal arcibiskupa Róberta Bezáka z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012. Za trnavského arcibiskupa bol Bezák menovaný 18. apríla 2009 a vysvätený 6. júna.

Až do vymenovania nového pastiera pre Trnavskú arcidiecézu bude jej pastoračným riadením poverený pomocný biskup Ján Orosch ako apoštolský administrátor „sede vacante“. To znamená, že bude podriadený priamo Svätej stolici. Vymenovanie administrátora je dočasným riešením.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM