Webnoviny - Svet

Viac ako 17-tisíc detí sa zapojí do informatickej súťaže

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie je cieľom informatickej súťaže iBobor, v ktorej bude oddnes až do piatku zápoliť viac ako 17 000 školákov z celého Slovenska. Súťaž nie je určená pre vyvolených a mimoriadne nadaných olympionikov, ale pre každého žiaka základnej či strednej školy od 6. triedy až po maturantov. Na Slovensku sa koná druhý ročník súťaže, pričom na prvom sa zúčastnilo 9 317 súťažiacich. iBobor zaujal minulý rok deti aj v Lotyšsku, Estónsku, Poľsku, Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Česku a na Ukrajine. Percentuálne je Slovensko v počte súťažiacich na špici, hoci prvý ročník sa konal ešte v roku 2004 bez našej účasti.

Počas súťažného dňa v čase od 10:00 do 13:00 sa môžu žiaci prihlásiť do súťažného systému iBobor svojím kódom a v priebehu 40 minút vyplniť on-line súťažný test pozostávajúci z 15 otázok – od jednoduchých až po ťažké. Každý žiak pracuje samostatne na počítači v škole. Organizáciu prístupu k počítačom v každej škole zabezpečuje koordinátor. Každý účastník sa dozvie počet bodov ihneď po skončení testu. Kompletné vyhodnotenie bude prístupné na internete najneskôr týždeň po uskutočnení súťaže. Najúspešnejší účastníci a najaktívnejší koordinátori budú odmenení diplomami a vecnými cenami.

Všetky ďalšie informácie sú na stránke www.iBobor.sk. Súťaž organizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK Bratislava spolu s Asociáciou projektu Infovek.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM