Webnoviny - Svet

Viac ako 174 miliónov ľudí požiadalo o odstránenie chudoby

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Na akciách organizovaných v rámci kampane „Vstaň, urob niečo, skoncuj s chudobou teraz!“ sa minulý víkend stretlo viac ako 174 miliónov ľudí z celého sveta, čím sa im podarilo vytvoriť nový svetový rekord v kategórii najväčšia mobilizácia ľudí v histórii.

Presne 174 045 325 ľudí sa stretlo na viac ako 3000 miestach v 120 krajinách, aby tak svoje vlády požiadali o odstránenie extrémnej chudoby a splnili záväzky z Miléniových rozvojových cieľov. Išlo už o štvrtý ročník tejto kampane a zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov ju uznali ako najväčšiu mobilizáciu ľudí v histórii, pričom účasť bola oproti minulému roku vyššia o 57 miliónov. V Ázii sa na nej zúčastnilo viac než 100 miliónov ľudí, v Afrike viac než 37 miliónov, v arabskom svete viac než 31 miliónov, v Európe 2 milióny, v Latinskej Amerike viac než 200-tisíc, v Severnej Amerike približne 200-tisíc a v Oceánii viac než 170-tisíc.

Slovensko sa zapojilo celkovým počtom 8 210 ľudí, z ktorých 4 710 tvorili študenti a študentky stredných škôl organizovaní prostredníctvom mimovládnej organizácie Rada mládeže Slovenska (RMS). Mobilizačnú kampaň koordinovala Miléniová kampaň Organizácie spojených národov (OSN) v spolupráci s mnohými organizáciami, najmä Celosvetovou výzvou proti chudobe (GCAP) a Oddelením OSN pre informovanie verejnosti.

Informácie zverejnila webová stránka unis.unvienna.org.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM