Ľubomíra Karmanová Regióny

Vianočné tipy šikovných Lučenčaniek: Toto zvládne každá gazdinka! FOTO ako inšpirácia

Vianočná výzdoba, či voňavé pečivo, s tým si každá šikovná gazdinka poľahky poradí sama. Sú však aj menej zručné dámy, ktoré radšej stavia na dekorácie, či koláčiky z obchodu. Tvorivé Lučenčanky, však, majú v zálohe aj nápady, ktoré ľahko zvládne každý. Nechajte sa inšpirovať.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné tipy šikovných Lučenčaniek: Toto zvládne každá gazdinka! FOTO ako inšpirácia
Zdroj: Dnes24.sk

Predvianočný čas mnohé gazdinky trávia výzdobou svojho bytu a prípravou vianočného pečiva. Sú, však aj také, ktoré radšej stavia na dekorácie, či koláčiky z obchodu. Či už pre nedostatok času, alebo z obavy, že to by to nezvládli sa do tvorivých činností nepustia. Šikovné Lučenčanky dokážu vytvoriť skutočne prekrásne vecičky a tým menej zručnejším poradia ako na to.

Takto ozdobiť medovníčky je hračka

Maťa sa nebojí pustiť do žiadneho nápadu, ktorý objaví. Vianočné obdobie je doslova ideálne na rôzne výtvory a tak je mladá Lučenčanka vo svojom živle. Vyrába rôzne dekorácie, venčeky, či ozdoby. Nebojí sa pustiť ani do zdobenia medovníčkov. A pre gazdinky, ktorým zdobenie naháňa hrôzu, má jednoduchý tip.

„Medovníčky po upečení stačí natrieť čokoládovou polevou, do ktorej nastriekame bielkovou polevou rôzne cik-cakovité vzory. Špáratkom vzory potom rôzne porozťahujeme. Je to úplne jednoduché a krásne,“ radí.

Ozdoby z roliek toaletného papiera

Do rôznych vianočných dekorácií sa rada pustí aj mladá mamička Katka. Popri práci a starostlivosti o rodinu, považuje svoje predvianočné kreácie za ideálny relax. Nebojí sa pustiť ani do náročnejších prác, ako je pečenie medovníkových svietnikov, no pre tie menej odvážne gazdinky odporúča dozdobenie rôznych kúpených stojanov na sviečky. Ozdoby, ktoré si vytvorila, podľa nej zvládne vyrobiť nielen každá gazdinka, hravo to zvládnu aj deti a máte postarané aj o zábavu v škaredom počasí.

„Veľmi jednoducho si vytvoríme peknú ozdobu na stromček, alebo dekoráciu do kvetináča z obyčajnej rolky na toaletný papier. Stačí stlačiť hrubú rolku, nastrihať na cca 12 mm pásiky, namaľovať ich ľubovoľnou farbou, až potom zlepiť do tvaru kvietku, môžeme použiť aj rôzne trblietavé flitre, dá to ozdobe vianočný nádych, do stredu dať nejaký pekný kamienok, ktoré sa bežne dajú kúpiť v obchodoch, použiť peknú stužku a máme super ozdobu. Ak vlepíme medzi dva kvietky dlhú špajdlu, máme krásny kvietok, ktorý sa dá zapichnúť do kvetináča, alebo do vázy,“ prezradila šikovná Lučenčanka.

Fotonávod, ako na to

Tvorivými nápadmi sa len tak hmýri aj hlava ďalšej Lučenčanky. Janka dokáže čokoľvek, čo doma nájde, premeniť na kúsok čarovnej dekorácie. Na prvý pohľad náročné výtvory sú však podľa nej úplne jednoduché a podľa jej podrobného fotonávodu si krásnu dekoráciu dokáže vyrobiť každá dáma. Vyrába krásne svietniky, ozdoby, vianočné venčeky, stačí vraj trochu fantázie. A kto sa obáva zapojiť vlastnú, môže sa inšpirovať v našej fotogalérii.

Môže vás zaujímať:

Naše dievčatá majú šikovné ruky, to vieme všetci: Čo dokážu ale tieto baby, to je jednoducho paráda!

Haličanka Janka (50) má zlaté ručičky: Boli časy, keď svojimi dielami kúrila, dnes robia radosť nielen je,j FOTO

Pre Lučenčanku Maťu (32) sú ručné práce balzam na dušu: FOTO vecičiek, ktoré sú pastvou pre oči a potešia srdce

Vianočné inšpirácie pre gazdinky: Takto to robia šikovné Lučenčanky
35
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM