Regióny Krimi

VIDEO: Dlhoprstí úradujú aj v reštauráciách. Zlodeja "načapala" kamera priamo v akcii

Koľkokrát ste si v kaviarni či reštaurácii nechali prevesenú tašku cez stoličku? Ak vás neokradli, patríte medzi tých šťastnejších.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Dlhoprstí úradujú aj v reštauráciách. Zlodeja "načapala" kamera priamo v akcii
Zdroj: Polícia Slovenskej republikyFB

Na zlodejov si treba dávať pozor vždy a všade! Pohybujú sa medzi turistami v rušných uliciach Bratislavy, no neobchádzajú ani obchodné centrá a reštaurácie.

Lákadlo pre dlhoprstých

Ležérne pohodená bunda na operadle stoličky alebo kabelka prevesená za vašim chrbtom priam vyzývajú dlhoprstých k (zlo)činu. Polícia na sociálnej sieti najnovšie zverejnila video, na ktorom sa kamere podarilo zachytiť v Auparku zlodeja priamo pri čine. Jeho pohyby a gestá svedčia o premyslenej taktike, ktorá mu už neraz vyšla.

„Je to smutné, ale je to tak. Taška + peňaženka + stolička je smrteľná kombinácia. Viď video. Poškodenému vznikla škoda vo výške 400 eur. Ak poznáte osobu na videu, volajte 158 alebo píšte TU do súkromnej správy. Vďaka,“ píše Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Ak sa stanete obeťou krádeže, ihneď to nahláste polícii. Aj keď zlodeja zachytí kamera, nemusí byť jednoduché ho nájsť. „Pri majetkových trestných činoch je potrebné si uvedomiť, že každý z nás je v prvom rade sám zodpovedný za svoj majetok,“ upozorňuje Lucia Mihalíková z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Zdroj: Facebook
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie