Krimi Futbal

VIDEO + FOTO: Rozvášnených bulharských a poľských fanúšikov spacifikovalo viac ako 100 policajtov

Mesto sa v stredu večer premenilo na hotové peklo. V dejisku bitky lietali stoličky, dymilo sa a ozýval sa krik.

Zdroj: Dnes24.sk

Polícia dnes upresnila detaily zásahu na Ventúrskej ulici, kde včera vyčíňali rozvášnení futbaloví fanúšikovia. Mesto sa krátko po 21:00 hod. premenilo na hotové peklo. V dejisku bitky lietali stoličky, dymilo sa a ozýval sa krik. Vystrašení ľudia, ktorí si užívali príjemný letný večer, sa schovávali v podnikoch.

Na štadióne bez incidentov

„Pohotovosť a koordinácia jednotlivých zložiek Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave prispela k rýchlemu zákroku pri bitke,“ informovala Bratislava24 krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

V priebehu včerajšieho dňa bratislavskí policajti zabezpečovali bezpečnostné opatrenia na futbalovom zápase medzi mužstvami ŠK Slovan – FC Sutjeska Nikšić.

„Priebeh tohto zápasu sa zaobišiel bez narušenia verejného poriadku napriek tomu, že podľa operatívnych informácií polície sa tohto zápasu mali zúčastniť rizikoví fanúšikovia poľských mužstiev a Ajaxu Amsterdam s cieľom narušiť verejný poriadok a vyvolať konflikt s fanúšikmi Slovan Bratislava,“ uviedla hovorkyňa.

Fanúšikovia sa mali vo štvrtok (11. júla) zúčastniť futbalového zápasu v Dunajskej Strede s mužstvom Cracovia Krakow. Polícia na základe uvedených informácií prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia aj v širšom okolí futbalového štadióna v Bratislave aj v centre mesta.

Bili sa Poliaci a Bulhari

V uliciach hlavného mesta sa včera pohybovali aj zahraniční fanúšikovia Levski Sofia z Bulharska, ktorí sa mali dňa 11.07.2019 zú­častniť futbalového zápasu v Ružomberku. „Aj napriek tomu, že polícia bola pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovanu Bratislava a fanúšikmi poľských mužstiev, došlo na Ventúrskej ulici k náhodnému stretu medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi, ktorý v momente prerástol do narušenia verejného poriadku,“ informuje ďalej polícia.

Polícia vyhodnotila situáciu, ako rýchlo a profesionálne zvládnutú. „Viac ako 100 zasahujúcich policajtov, ktorí boli velení do zvýšeného výkonu služby mimo bezpečnostného opatrenia na štadióne urobilo všetko preto, aby bol verejný poriadok čo možno v najkratšom čase obnovený. Bezprostredne po služobnom zákroku bolo v blízkosti miesta útoku zadržaných 80 osôb a 14 osôb bolo zadržaných v širšom centre mesta,“ vyčísľuje polícia.

Policajti v súčasnosti okolnosti celej udalosti dokumentujú a vykonávajú všetky potrebné úkony s cieľom zákonne a nekompromisne postupovať voči narušiteľom verejného poriadku.

Zásah polície na Ventúrskej ulici proti vyčíňajúcim futbalovým fanúšikom
18
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: Facebook
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie