Webnoviny - Svet

Video: Na Kysuciach stáli kamióny v 40-kilometrovej kolóne

WEBNOVINY.SK

ŽILINA 16. februára (WEBNOVINY) – Na Kysuciach a Hornom Považí bojujú s neustále pribúdajúcim snehom a kolónami odstavených kamiónov.

Kolóna odstavených kamiónov sa popoludní tiahla už celými Kysucami až k českým hraniciam, kamióny stáli aj na krajnici diaľnice D1 medzi Bytčou a Žilinou. Kamióny odstavili policajti na vyše 40 kilometroch od Dolného Hričova cez Žilinu až po hraničný priechod Svrčinovec.

„Pretože sú už dlhšie v kolónach, oslovili sme Slovenský Červený kríž, ktorý im pripravuje nejaké občerstvenie a teplý čaj, aby nemrzli,“ uviedol pre agentúru SITA šéf odboru civilnej ochrany a krízového riadenia Obvodného úradu v Čadci Marián Furka.

Obrazom: Kalamita na strednom Slovensku

Problémy hlásili cestári aj na ostatných horských priechodoch v Žilinskom kraji. Počas dňa boli všetky pre kamiónovú dopravu neprejazdné. Makov a Klokočov na Kysuciach sú stále ťažko zjazdné aj pre osobnú dopravu. Nízkotatranský priechod Čertovica bol dopoludnia pre padajúce snehové lavíny a silný vietor úplne uzavretý. Krajskí cestári majú nasadených všetkých 90 sypačov i ďalších 30 ťažkých mechanizmov, fréz a nakladačov. Najmä na kysuckých cestách však musia vodiči rátať s niekoľkými centimetrami snehu.

Kamióny sa po 18-tej začali hýbať, polícia najprv púšťa kamióny stojace na krajnici cesty medzi Kysuckým Lieskovcom a hraničným priechodom Svrčinovec.

Žilinská krajská samospráva odporučila riaditeľské voľno všetkým stredným školám v kraji. V Žilinskom kraji napadlo za posledných 24 hodín od 50 do 90 centimetrov snehu a naďalej sneží.

Obrazom: Snehová kalamita v Turzovke

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM