Zo Slovenska

VIDEO: Pamätáte si na diskotékový hit Captain Jack? Spevák navštívi Zemplínsku šíravu!

Ak nemáte program na víkend a patríte k fanúšikom hitov z minulého storočia, máte jedinečnú príležitosť. Na Zemplínskej šírave vystúpi v piatok (15.7.) diskotéková legenda z konca 90. rokov Captain Jack z Nemecka so svojím rovnomenným hitom.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Pamätáte si na diskotékový hit Captain Jack? Spevák navštívi Zemplínsku šíravu!
Zdroj: YouTube.com

Sprevádzať ho bude nemenej známa slovenská kapela Maduar. Organizátori tak napĺňajú tému tohtoročnej letnej sezóny, ktorá sa nesie v retro štýle. Jedným z dôvodov je oslava vzniku vodnej nádrže, od ktorého ubehlo už polstoročie.

„Generácia, ktorá si ešte pamätá dozvuky šíravskej zlatej éry, si príde na svoje,“ informoval jeden z organizátorov Július Kmec s tým, že všetko bude prebiehať v Amfiteátri Lúč.

Pre návštevníkov je počas sezóny k dispozícii aj retro múzeum, ktoré sa nachádza na stredisku Hôrka. Iniciátori tejto myšlienky chcú prostredníctvom neho prezentovať niektoré predmety, ktoré dotvárali letnú turistickú sezónu v minulých rokoch.

Čítajte aj: Na Šírave sa pripravuje veľké retro prekvapenie: Máte ešte starú nafukovačku?

Ide o stany, vodné bicykle, nafukovačky, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou turistov. Tí si majú možnosť pozrieť aj fotodokumentáciu z čias, kedy boli brehy Šíravy preplnené kúpajúcimi sa ľuďmi.

Vodná nádrž Zemplínska šírava sa nachádza neďaleko mesta Michalovce, pod výbežkami Vihorlatských vrchov. Jej rozloha je 33 kilometrov štvorcových. Patrí medzi najväčšie jazerné plochy v Európe. Na jej brehoch je niekoľko rekreačných stredísk so širokou paletou ubytovacích a stravovacích služieb. Okolitá príroda ponúka množstvo príležitostí na zaujímavú turistiku.

captain jack
1
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM