Anton Hrachovský Správy

VIDEO: V Poprade sa vybláznilo počasie, hasiči pomáhali pri zaplavených cestách

Prudké búrky zasiahli Poprad a komplikovali dopravu. Do akcie museli byť povolaní aj hasiči. Na videách uvidíte, koľko vody sa objavilo na cestách.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: V Poprade sa vybláznilo počasie, hasiči pomáhali pri zaplavených cestách
Zdroj: TASR

Búrky so silným dažďom a krúpami spôsobili v sobotu popoludní problémy v meste Poprad a jeho okolí. Ulice a cesty v meste zaliala voda, ktorá komplikovala dopravu. Zasahovať museli hasiči pri odčerpávaní vody a uvoľňovaní priepustov.

Vrtochy počasia v Poprade a okolí

V Poprade voda zaliala napríklad cestu pod železničným mostom pri akvaparku, ale i na výjazde z Popradu smerom na Hozelec. Miestni hasiči mali výjazdy zhruba od 13.00 h, pričom sa presúvali z jednej ulice na druhú. Podľa prešovského krajského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) išlo o technickú pomoc pri odčerpávaní vody zo suterénov či výťahových šácht, alebo o čistenie priepustov. Poprad bol pritom jediné mesto v kraji, kde museli hasiči takto zasahovať.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej facebookovej stránke informoval, že v Gánovciach (okres Poprad) spadlo takmer 60 milimetrov zrážok za hodinu. Vysoký úhrn mala aj stanica Jarabina (okres Stará Ľubovňa), kde pri po dvoch búrkach zaznamenali približne 31 milimetrov. Na sobotu 26. mája vydali meteorológovia výstrahy 1. alebo 2. stupňa pre väčšinu okresov východného Slovenska.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie