Jakub Forgács Rôzne

Viete, čo je komprd či šutemín? KVÍZ o nárečových slovách veru nezvládne hocikto

Slovensko je krajinou plnou zaujímavých nárečí. My sme sa pozreli na výrazy, ktoré sa hlavne v minulosti používali na Horehroní.

Ilustračný obrázok k článku Viete, čo je komprd či šutemín? KVÍZ o nárečových slovách veru nezvládne hocikto
Zdroj: TASR

Nedávno sme vám priniesli kvíz o zaujímavých faktoch z miest Banskobystrického kraja. A keďže medzi čitateľmi zožal úspech, tentoraz sme sa vám pripravili desať otázok o nárečí z horehronskej obce Čierny Balog.

Kliknite na KVÍZ: Rozumeli by ste nárečiu z Horehronia?

Rozumeli by ste ešte výrazom, ktoré sa používali za dávnych čias? Otestovať sa môžete prostredníctvom nášho jednoduchého kvízu s nárečovými slovami.

Ako to funguje?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd.

Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Vylepšujte svoje skóre

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i s vašimi priateľmi.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM