Webnoviny - Svet

Víkend v znamení Easthetic, Festival Mlyn i Papuča

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Počas posledného júnového víkendu sa na Slovensku uskutoční dosiaľ najviac hudobných podujatí tohtoročnej letnej festivalovej sezóny. Opäť pôjde skôr o lokálne akcie, na ktorých sa vo veľkom nebudú sústreďovať ľudia zo všetkých kútov krajiny a o program na nich sa postarajú v drvivej väčšine slovenskí interpreti.

Na Zemplínskej šírave sa 25. a 26. júna uskutoční po prvý raz Easthetic festival. Multikultúrne podujatie ponúkne vystúpenia francúzskej formácie Nôze, maďarskej kapely Realistic Crew či českej hip-hopovej skupiny WWW. Domácu scénu zastúpia okrem iných aj Lavagance, Talkshow, The Uniques, Billy Barman, Home Made Mutant, Chiki liki tu-a, Puding pani Elvisovej, The Swan Bride, The Autumnist, Amphibios, Marián Čekovský, Vec, Zverina, Haf či dídžeji B-Complex a L Plus. Na druhom stagei Nu Spiritu zahrajú dídžeji Kinet či Magálová. Návštevníci si budú môcť pozrieť i filmy, zúčastniť sa na maliarskych a sochárskych workshopoch či vyskúšať si streetart. V rámci festivalu vystúpia v literárnom cirkuse aj spisovatelia a výtvarníci. Permanentky na premiérový Easthetic festival: music & multimedia art days sa v sieti Ticketportal predávajú za 17 eur. Na mieste bude lístok stáť 19 eur.

Ďalším podujatím na východnom Slovensku bude Tajvan leto v Čani pri Košiciach. V rekreačnom stredisku Tajvan sa 25. a 26. júna predstavia Desmod, Tublatanka, Zuzana Smatanová, Kristina, Chinaski, Peter Cmorik, Metalinda, Stereo, Good Fancy, Alone či Dilemma. Dvojdňový lístok na 4. ročník festivalu stojí v predpredaji 12 eur, na mieste 15 eur. Na druhej strane Slovenska sa v tých istých dňoch bude konať 13. ročník rodinného Festivalu Mlyn. V areáli Kamenného mlynu pri Malackách vystúpia Jana Kirschner, Martin Chodúr spolu s Martinom Valihorom a Oskarom Rózsom i súrodenecká dvojica Honza a František Nedvědovci. Návštevníci sa môžu tešiť i na koncerty Pavla Hammela, Petra Nagya či kapelu Fragile Braňa Kostku. Po testovacom nultom ročníku sa v novovybudovanom areáli v Beluši (okres Púchov) bude 25. a 26. júna konať Papuča fest. Podujatie láka tento rok na Adama Ďuricu, Komajotu, Desmod, Vidiek, Smolu a Hrušky, Heľenine oči, Gladiator, Chinaski i Polemic. Na mieste bude dvojdňový lístok stáť 15 eur. Dva dni hudby ponúkne aj Cibula fest v Holíči na zámku. Na podujatí revivalov sa o program postarajú imitátori zahraničných i českých a slovenských hviezd ako The Beatles, Queen, Tina Turner, Smokie, Depeche Mode, Iron Maiden, Elán, Michal David, Karel Gott či Kabát. Moderátorom akcie bude komik Andrej Bičan.

Popri dvojdňových festivaloch sa na Slovensku cez víkend uskutoční aj niekoľko jednodňových podujatí. Na nitrianskom amfiteátri sa po prvý raz spojí bývalý líder českej skupiny Lucie s raperom Rytmusom v rámci akcie Sound of Summer, ktorá sa v lete uskutoční ešte trikrát na rôznych miestach. Okrem spomenutej dvojice na podujatí v sobotu 26. júna vystúpia aj Polemic, Talkshow či Ska2tonics. Na Rockovom Zábere vo Veličnej na Orave miestny futbalový štadión v sobotu 26. júna ovládne bývalý spevák Iron Maiden Blaze Bayley, ale i HT, Heľenine oči, Horkýže Slíže a Arakain. V Novej Dubnici sa uskutoční mestský benefičný festival Nova fest, z ktorého výťažok zo vstupného pôjde na konto Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. Na letnom amfiteátri sa predstavia EnyElse, Miro Šmajda, Goodbye Lenin, Matka Guráž či U.K.N.D.

Okrem jednodňových a dvojdňových platených víkendových akcií sa koncom júna budú môcť ľudia zabávať aj bez platenia. Na T-mobile music city v Rimavskej Sobote v piatok 25. júna zahrajú Horská Chata, Lavagance, Puding pani Elvisovej, Para, Hex, Polemic, Rytmus, Kontrafakt, Vec, Zverina a Moja reč. Omnoho väčšie hviezdy ponúkne zadarmo tradičné kultúrne podujatie Donauinselfest vo Viedni. Na 27. ročníku letnej open-air akcie, ktorá sa bude konať od piatka 25. júna do nedele 27. júna, vystúpia svetoznámi interpreti rôznych žánrov. Návštevníci sa môžu tešiť na koncerty Billyho Idola, Milowa, Sunrise Avenue, Kim Wilde, Right Said Fred, Pendulum, HIM, Paula van Dyka, Wheatus, Amy MacDonald či Hot Chocolate.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM