Júlia Vargová Kultúra

Víno a kráľovská atmosféra: Na Stredovekú prešovačku sa môžeme tešiť aj tento rok

Stredoveká prešovačka poteší milovníkov dobrého vína a zábavy aj toto leto. Termín otváracieho podujatia vinárskej a medovinárskej sezóny je už známy.

Ilustračný obrázok k článku Víno a kráľovská atmosféra: Na Stredovekú prešovačku sa môžeme tešiť aj tento rok
56
Galéria
Zdroj: TASR

Počas minuloročnej prešovačky panovala na trnavskej radnici výborná atmosféra. Okrem nabitého programu svoje dokonalé šermiarske umenie ukázalo aj nežnejšie pohlavie. Návštevníci si vychutnali veľkolepý príchod kráľovnej Konštancie a súčasne sa vrátili do histórie. Deti zaujalo bábkové divadlo či nabíjanie preša, kde najmenší spolu s účinkujúcimi rozšľapali hrozno. Podujatie sa každý rok teší veľkému úspechu a na veľkú stredovekú zábavu to vyzerá aj tento rok.

Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava, je naplánované na piatok 30. augusta 2019 od 15:00 do 21:00.

„Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na nádvorí trnavskej radnice,“ lákajú organizátori podujatia na facebooku.

„Tešiť sa môžete aj na vinárstva, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch v gastro zóne a hladný tiež nezostane nikto. Nemusíte sa báť ani o svoje ratolesti či šoférov, nealko nebude chýbať. Každý návštevník si príde na svoje, takže brány nádvoria trnavskej radnice budú otvorené naozaj pre všetkých,“ dodávajú.

Podujatie je bezplatné a vhodné aj pre deti. Pre najmenších bude pripravené bábkové divadlo a pre malých i veľkých súťaže v duchu vinárskej tematiky. Posledný prázdninový víkend si tak jedinečným spôsobom môže užiť celá rodina.

Foto: ilustračné

Nechajte sa nalákať atmosférou Stredovekej prešovačky vo videu Regiónu Trnava.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM