Rastislav Búgel Hokej

Víťazstvo Nitry vo Zvolene: O druhom finalistovi sa rozhodne pod Zoborom

Hokejisti HKM Zvolen nevyužili vo štvrtok šancu stať sa po Banskej Bystrici druhým finalistom play off Tipsport Ligy 2015/2016. Na domácom ľade prehrali v šiestom semifinále s HK Nitra 2:5, "corgoni" vyrovnali stav série na 3:3.

Ilustračný obrázok k článku Víťazstvo Nitry vo Zvolene: O druhom finalistovi sa rozhodne pod Zoborom

Začiatok prvej tretiny bol z oboch strán opatrný. Chýbali šance a tak zápasu pomohol prvý gól. Dali ho v desiatej minúte Nitrania, keď sa k strele odhodlal od modrej Podhradský a teč Bajteka platil na Baroša v bránke – 0:1. Domácich akoby tento moment zaskočil a o 88 sekúnd inkasovali z tlaku súpera aj druhý zásah. Tentoraz Podhradského strelu od modrej netečoval nikto, takže sa obranca hostí mohol tešiť nielen z asistencie, ale aj z gólu na 0:2. Zvolenčania nič svetoborné smerom dopredu nepredviedli, takže mohli byť radi, že na prvú prestávku odchádzali iba s dvojgólovým mankom. Pred bránkou totiž ešte neuspeli Kutálek a Slovák.

V strednej časti mohli hráči spod Pustého hradu dosiahnuť kontaktný gól, ale aj Valent medzi žrďami predviedol svoje kvality, najmä pred Mrázom, Pulišom či Brabencom. Turekovcom nešli hlavne presilovky, hoci v nich boli aktívni, v koncovke zlyhali. Prišiel teda trest. V početnej výhode sa presadili hokejisti spod Zobora. Spoza kruhu vystrelil Ručkay a Kutálek tečoval puk za Baroša – 0:3. To však nebolo všetko, pretože v 37. minúte s chuťou hrajúca Nitra predviedla ukážkovú akciu. Po vyšachovaní obrany uspel pri pravej žrdi úplne voľný Štefanka. Z bránky sa tak porúčal Baroš, ktorého nahradil Cibuľa.

V tretej tretine sa domácim podarilo zdramatizovať duel dvoma gólmi Brendla. Najprv sa presadil v presilovke o dvoch hráčov z medzikružia a potom aj v hre štyroch proti štyrom zblízka pred Valentom. Štadión ožil a pýtal si tretí gól. K nemu sa však už ‚bryndziari‘ nedostali, hoci mal k nemu v oslabení blízko opäť aktívny Brendl. Naopak z úniku dal bodku za zápasom Ručkay.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 46. Brendl (J. Jurík, Andersons), 52. Brendl (Mráz, F. Fekiač) – 10. Bajtek (Podhradský), 12. Podhradský, 32. Kutálek (Ručkay, Beca), 37. Štefanka (Stloukal, Macík), 59. Ručkay

Zvolen: Baroš (37. Cibuľa) – Demiters, Juraško, Hataš, Andersons, F. Fekiač, Pokovič – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, T. Klíma, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Zuzin, L. Jurík, Škvaridlo

Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Kuzma, Milo – Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay, Beca, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Stloukal – Pupák, Bene, Bajtek