Webnoviny - Svet

Vittek nevie o finančných problémoch Lille

WEBNOVINY.SK

LILLE 3. decembra (WEBNOVINY) – Pred niekoľkými dňami sa v médiách objavila informácia, že vedenie francúzskeho prvoligového futbalového mužstva OSC Lille musí predať niektorých hráčov, aby získalo financie na vykrytie dlhov. Slovenský reprezentant Róbert Vittek, ktorý pôsobí v spomenutom klube, však nezaznamenal informácie tohto charakteru.

„Informácia, že máme dlhy, ma trochu prekvapuje. Tento rok sme mali ponuku predať troch hráčov a jedného z nich vedenie predalo za 18 miliónov. Cena za ďalšieho bola 12 miliónov, ale toho si funkcionári ponechali v kádri. Myslím si, že keby sme mali finančné problémy, určite by ho predali,“ povedal pre agentúru SITA 27-ročný bratislavský rodák.

Prezident OSC Lille Michel Seydoux sa vyjadril, že jediným futbalistom, ktorý má isté miesto v kádri aj pre budúcu sezónu, je 18-ročný belgický stredopoliar Eden Hazard. „Zrejme predáme hráčov, ktorí u nás pôsobia už dlhšie a angažmán v inom tíme môže byť pre nich novou výzvou. Netýka sa to však Hazarda,“ nechal sa počuť Seydoux.

Vittek tvrdí, že pred začiatkom tohto ročníka funkcionári ubezpečili hráčov, že klub je finančne zabezpečený a nehrozí im predaj do iného tímu. „Slová funkcionárov pred touto sezónou boli – vraj sme finančne zabezpečení a nemusíme predávať hráčov, aby sme získali peniaze. Nám hráčom nikto z vedenia nič také ako dlhy či neľahkú finančnú situáciu v poslednom období nespomínal,“ dodal bývalý hráč Slovana Bratislava a 1. FC Norimberg.

Lille figuruje v tabuľke najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 momentálne na trinástej pozícii.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM