KAW Zo Slovenska

VIZUALIZÁCIA: Ľadové jamy sa stanú súčasťou Vydrice. Bude ich môcť obdivovať každý Bratislavčan

Bratislava24 ako prvá získala vizualizáciu budúceho zakomponovania ľadových jám do projektu Vydrica.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIA: Ľadové jamy sa stanú súčasťou Vydrice. Bude ich môcť obdivovať každý Bratislavčan
2
Galéria
Zdroj: Vydrica Development

Na území Vydrice sa zachovali atraktívne historické artefakty, ktoré chce developer Vydrica Development zakomponovať do projektu a vytvoriť z nich lákadlá pre Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta. Písali sme o tom nedávno v samostatnom článku.

História pre všetkých

K týmto artefaktom patria napríklad zvyšky Kempelenovho vodovodu, prachárne Vodnej veže, zvyšky stredovekých oporných múrov a tiež dve ľadové jamy.

Bratislava24 ako prvá získala vizualizáciu budúceho zakomponovania ľadových jám do projektu Vydrica. Jamy budú začlenené do priestoru projektu tak, aby k nim mal prístup každý. Aj cez ne obyvatelia a návštevníci Vydrice poodhalia minulosť tohto vzácneho miesta. „Do tej zachovalejšej z dvoch jám by sa mali návštevníci vedieť dostať do vnútra, tá druhá bude pravdepodobne prekrytá a bude sa dať do nej nahliadnuť“, povedal pre Bratislava24 Juraj Juritka, riaditeľ developmentu spoločnosti Lucron Group.

Ľadové jamy sa v minulosti využívali na uchovávanie ľadu z krýh z Dunaja a slúžili ako chladničky. Keď v zime zamrzol Dunaj, ľad z neho sa nasekal a nahádzal sa do ľadových jám. Mali priemer asi 5 metrov a hĺbku 10 metrov. Ľad v jamách vydržal veľakrát až do augusta.

Ľadové jamy, Vydrica
2
Galéria
Zdroj: Vydrica Development
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie