Webnoviny - Svet

Vláda dá Rómom vyše 800-tisíc eur na lepší život

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. marca (WEBNOVINY) – Úrad splnomocnenca pre rómske komunity zverejnil na svojej webovej stránke výzvu Úradu vlády SR na podporu sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenia mimoriadne nepriaznivej situácie rómskej komunity.

Úrad vlády na riešenie zlej situácie Rómov poskytne dotácie v celkovej výške 818 878 eur.

O peniaze môžu žiadať obce, vyššie územné celky, občianske združenia, nadácie, registrované cirkvi, ale aj právnické a fyzické osoby. Dotáciu od 500 do 30-tisíc eur môžu dostať na projekt, ktorý zrealizujú ešte v tomto roku.

Cieľom poskytovania dotácii je zabezpečiť technickú vybavenosť príbytkov na nízkom sociálno-kultúrnom stupni, oprava a rekonštrukcia bytov a sociálneho bývania, podpora zriaďovania autobusových zastávok pri rómskych osadách a skladov paliva k bytom nižšieho štandardu. Peniaze by mali byť využité aj na podporu vzdelávania a výchovy, aby sa pozdvihla vedomostná a vzdelanostná úroveň Rómov.

Dotáciu tiež môžu dostať projekty, ktorých cieľom bude podpora zriaďovania rómskych občianskych hliadok, zlepšenie ochrany vlastníckych práv, verejného poriadku a dodržiavania pravidiel občianskeho spolunažívania. Z peňazí úradu vlády budú podporené aj projekty zamerané na pozdvihnutie úrovne ochrany zdravia a zdravotnej starostlivosti Rómov žijúcich v osadách.

O dotáciu možno žiadať do 18. mája. Komisia, ktorá bude žiadosti vyhodnocovať, zasadne najneskôr do 29. júna.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM