Webnoviny - Svet

Vláda uvoľní na voľby vyše 10 miliónov eur

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) – Predčasné parlamentné voľby, ktoré Slovensko čakajú 10. marca, daňových poplatníkov vyjdú na viac ako 10 miliónov eur.

Vyplýva to z návrhu organizačno-technického zabezpečenia volieb do NR SR, ktorý na dnešnom rokovaní schválila vláda.

Keďže finančné prostriedky určené na krytie výdavkov spojených s prípravou, technickým zabezpečením a vykonaním volieb do NR SR nie sú zohľadnené v príslušných rozpočtových kapitolách, vláda ukladá ministrovi financií uvoľniť 10 146 831 eur. Z tejto sumy pôjde 8 616 509 eur pre ministerstvo vnútra a 1 530 322 eur pre Štatistický úrad Slovenskej republiky.

Ministerstvo peniaze použije najmä na mzdy členom volebných komisií a odmeny členom a zapisovateľom okrskových volebných komisií, na tlač a distribúciu hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov, príručiek a ďalších volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, vybavenie volebných miestností, ochranu volebných miestností a ochranu verejného poriadku v deň konania volieb.

Rezort peniaze použije aj na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné služby. „Finančné prostriedky určené pre Štatistický úrad Slovenskej republiky vo výške 1 530 322 eur zahŕňajú výdavky spojené s prípravou spracovania a so spracovaním výsledkov volieb,“ píše sa v materiáli.

V návrhu sú uvedené aj úlohy pre ústredné orgány štátnej správy, obvodné úrady a obce a termínmi ich plnenia v súlade s lehotami ustanovenými zákonom o voľbách do NR SR.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM