Webnoviny - Svet

Vládny program má veľmi nízke ambície, tvrdí Lucia Žitňanská

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Programové vyhlásenie vlády podľa podpredsedníčky SDKÚ-DS Lucie Žitňanskej veľmi tlačí latku očakávaní ľudí dole.

Ako uviedla pre agentúru SITA, v programe vlády sú veľmi nízke ambície, pričom pripomenula výrok Roberta Fica, že reálna mzda prestane klesať v roku 2016. „Ministri budú mať jednoduché plniť Programové vyhlásenie vlády a túto latku prekračovať,“ vyhlásila.

„Smer vie, odkiaľ vezme peniaze od ľudí, kde zvýši dane, ale veľmi málo vie, čo za to ponúkne. Tak ako to šikovne Fico robí od začiatku,“ dodala.

Ak si niekto podľa Žitňanskej po upokojujúcich rečiach na úvod myslel, že naštartované dôležité zmeny v súdnictve a na prokuratúre budú pokračovať, po prečítaní programového vyhlásenia sú ilúzie preč. "Latka je postavená aj v tejto časti dosť nízko. Hoci pár opatrení, ktoré som navrhovala zostali, je jasné, že Smer chce vrátiť súdy aj prokuratúru o niekoľko rokov späť,“ doplnila Lucia Žitňanská.

Vláda sa chystá prehodnotiť reformy exministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej v oblasti súdov a prokuratúry. Avizuje napríklad zvýšenie vymožiteľnosti práva či zámer odstraňovať prieťahy v konaniach.

V snahe zabrániť zneužívaniu skrátených foriem legislatívnych konaní kabinet prijme prísnejšie legislatívne pravidlá tvorby právnych predpisov. V piatok schválené programové vyhlásenie vlády, s ktorým sa vláda bude uchádzať o dôveru Národnej rady SR, má sedem kapitol.

Programove Vyhlasenie Vlady Roberta Fica(function() { var scribd = document.crea­teElement(„scrip­t“); scribd.type = „text/javascript“; scribd.async = true; scribd.src = „http://www.scrib­d.com/javascrip­ts/embed_code/in­ject.js“; var s = document.getE­lementsByTagNa­me(„script“)[0]; s.parentNode.in­sertBefore(scrib­d, s); })();

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM