Zo Slovenska

Vládny špeciál priviezol 37 Slovákov z Nice. Atmosféra je tam vraj mrazivá!

Slovenský špeciál priviezol dnes z francúzskeho mesta Nice, kde zabíjal vodič nákladného auta počas osláv Dňa dobytia Bastily, na Slovensko 37 občanov. Z toho 36 Slovákov a jednu občianku Českej republiky.

Ilustračný obrázok k článku Vládny špeciál priviezol 37 Slovákov z Nice. Atmosféra je tam vraj mrazivá!
Zdroj: TASR

„Nechceli sme tam už zostať. Je tam mrazivá atmosféra, promenáda je zatvorená, ľudia vyháňaní z pláže,“ povedala po prílete na Bratislavské letisko Katarína z Bernolákova, ktorá bola s rodinou asi niekoľko metrov od miesta útoku.

„Našťastie sme už boli na hotelovom balkóne. Až na druhý deň nám to začalo dopínať,“ doplnila. Aj podľa ďalšej cestujúcej je Nice momentálne prázdne mesto. „Ľudia sú uplakaní,“ poznamenala.

Zároveň ocenila vysokú úroveň a rýchlu registráciu, vďaka ktorej sa dostala z Nice do Bratislavy. Medzi privezenými bola aj študentka, ktorá si zaspomínala na deň v škole po útoku.

„Chýbalo niekoľko študentov, bola tam ťažká atmosféra, mali sme minútu ticha,“ opísala médiám.

„Žijeme v Európe, ktorá je iná, ako bola pred 10 či 20 rokmi,“ povedal Peter, ktorý pracuje vo Francúzsku a plánuje sa tam čo najskôr vrátiť. Francúzsko jeho rodine totiž podľa jeho slov môže dať viac ako Slovensko.

Čítajte aj: Atentátnik z Nice nebol neviniatko. Islam nevyznával, pil alkohol a bral drogy

Špeciál do Nice vyslalo ministerstvo vnútra po útoku, ku ktorému došlo počas sviatku Dňa dobytia Bastily. Do davu ľudí, ktorí si prišli pozrieť ohňostroj, tam vrazil vodič nákladného auta a usmrtil tak najmenej 84 ľudí, desiatky ďalších sú zranené a niektorí v kritickom stave.

K útoku došlo na rušnej Promenade des Anglais, kde boli v tom čase tisíce ľudí, vrátane veľkého množstva turistov a miestnych obyvateľov.

Ilustračné foto, TASR

turisti nice
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM