Anton Hrachovský Šport

Vlhová s víťazným double v Jasnej: Získala Veľkú cenu Demänovských jaskýň, VIDEO+FOTO

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila aj v nedeľnom slalome Európskeho pohára v Jasnej. Pozrite si jej reakciu po pretekoch.

Na druhom mieste skončila Britka Charlie Guestová s odstupom 80 stotín sekundy, tretia bola Švédka Ylva Staalnackeová (+0,88). Ďalšia slovenská reprezentantka, 16-ročná Sophia Christine Lilgová, obsadila 51. pozíciu (+20,47).

Víťazné double

Vlhová nemá vyjazdené body v menej prestížnom seriáli EP, takže štartovala s vyšším číslom 24. Po prvom kole figurovala na druhom mieste za priebežnou líderkou Marlene Schmotzovou z Nemecka, na ktorú strácala jedenásť stotín. V druhom kole si ako najväčšia favoritka jednoznačne vybojovala druhé víkendové víťazstvo po triumfe v sobotnom obrovskom slalome.

„Boli to pre mňa ťažké preteky a musela som sa plne koncentrovať. Víťazné double sobota, nedeľa som dlho nezažila,“ povedala Vlhová v cieľových priestoroch, kde ju druhý deň za sebou oslavoval početný dav fanúšikov: „Veľmi som si to užila a som nesmierne šťastná, že som opäť vyhrala a mohla som fanúšikom trošku odovzdať moje emócie. Teším sa, že som mohla súťažiť na mojom domácom kopci, no radosť žiť. Veľmi cítim podporu, je to však aj zodpovednosť, chcela som sa im odvďačiť a som rada, že sa mi to podarilo. Zakaždým, keď vidím toľko ľudí, som prekvapená. Veľmi si to vážim a teším sa, že sú stále so mnou.“

Dvadsaťtriročná Slovenka sa suverénne stala najúspešnejšou pretekárkou víkendu a získala Veľkú cenu Demänovských jaskýň. Najstaršie lyžiarske podujatie na Slovensku sa s pauzami organizuje od roku 1939.

Výsledky slalomu EP v Jasnej:
1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:45,37 min, 2. Charlie Guestová (V. Brit.) +0,80 s, 3. Ylva Staalnackeová (Švéd.) +0,88, 4. Mina Fuerst Holtmannová (Nór.) +0,97, 5. Marlene Schmotzová (Nem.) +1,14, 6. Charlotte Chableová (Švaj.) +1,35, 7. Katharina Huberová (Rak.) +1,44, 8. Gabriela Capová (ČR) +1,55, 9. Charlotta Säfvenbergová (Švéd.) +1,63, 10. Elena Stoffelová (Švaj.), Emelie Wikströmová (Švéd.) obe +1,65, … 51. Sophia Christine LILGOVÁ (SR) +20,47