Aktualizované Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Vlhová to na úvod rozbalila: FAMÓZNY výkon v druhom kole ju vystrelil na pódium!

Po prvom kole obrovského slalomu by na ňu zrejme nikto nevsadil. Lenže, v druhom sa lyžiarka Petra Vlhová pozviechala a parádnou jazdou to vytiahla na tretie miesto.

Ilustračný obrázok k článku Vlhová to na úvod rozbalila: FAMÓZNY výkon v druhom kole ju vystrelil na pódium!
5
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Liptáčka skončila na bronzovom stupienku hneď v prvej súťaži novej sezóny zjazdárskeho Svetového pohára v rakúskom Söldene. Po prvej jazde to však tak optimisticky nevyzeralo, pretože bola desiata s mankom dvoch sekúnd.

Najrýchlejšia jazda

Tú predviedla Vlhová v druhom kole, čo ju katapultovalo na tretiu priečku. Vyhrala Talianka Marta Bassinová a slávila svoj druhý triumf kariéry pred svojou krajankou Federicou Brignoneovou (+0,14 s), Petra zaostala sekundu a sekundu a 13 stotín.

Vlani na rovnakej trati bola štrnásta a celkovo sa jej na rakúskom ľadovci nedarilo. To je však už minulosť. „Sneh bol dobrý, počasie, tiež. Síce bola trochu zlá viditeľnosť, ale dalo sa ísť. Musím si to zanalyzovať. Ale podľa času aj podľa môjho pocitu som strmú časť išla veľmi zle,“ vyjadrila sa Petra po prvom kole.

Nemala konkurenciu

Vlhovej v druhom kole zažiarilo na trať slnko a 25-ročná Slovenka nasadila už v hornom úseku optimálne tempo. Vošla ním do strmého previsu tak, že tiahle oblúky rysovala agresívnejšie a napriek tomu takmer nerobila drobné chybičky, len raz ju viditeľne trochu rozhodilo v pozícii hornej časti tela. Na medzičasoch jasne dominovala a v cieli jej na zeleno zasvietila hodnota 1,34 s.

Najrýchlejší čas 2. kola Vlhovej vydržal až do konca a žiadna súperka ho vážnejšie neohrozila. Najbližšie bola Brignoneová (+0,45), Bassinovej na celkové víťazstvo stačil piaty najlepší druhý čas (+0,89).

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Najčítanejšie