Ostatné športy

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Pre rodáčku z Liptova to bolo tretie slalomové víťazstvo v rade.

Ilustračný obrázok k článku Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore: V súboji o malý glóbus predbehla Shiffrinovú. FOTO
20

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Pripísala si tak ôsme prvenstvo v slalome v kariére a štrnáste celkovo. Vďaka zisku sto bodov sa dostala na čelo priebežného hodnotenia disciplíny pred Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Slovenka zaznamenala súhrnný čas 1:47,56 min. Do 2. kola vstúpila zo štvrtej priečky po prvom a zajazdila najrýchlejší čas. Druhá skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová s odstupom 0,24 sekundy, tretie miesto obsadila Rakúšanka Katharina Truppeová s mankom 0,89 sekundy.

Po prvom kole vedúca Švédka Anna Swennová-Larssonová mala na trati tesne pred koncom suverénne najlepší medzičas, no niekoľko bránok pred cieľom napokon spadla. „Je to odlišné víťazstvo, ale stále sa počíta. Prvé kolo bolo z mojej strany veľmi zlé, v druhom som zatlačila a nakoniec som mala šťastie. Chcela som vyhrať, pretože som tu mala takmer domáce publikum,“ povedala v oficiálnom rozhovore pre reportérku FIS Vlhová, ktorá sa zároveň stala víťazkou podujatia Zlatá líška v Kranjskej Gore, keďže v sobotňajšom obrovskom slalome bola druhá.

Líderka celkového poradia Svetového pohára a najlepšia slalomárka sezóny Shiffrinová v Slovinsku neštartovala z rodinných dôvodov. Z hodnotení disciplíny stráca na Vlhovú 20 bodov.