Tomáš Batiz Šport Ostatné športy

Vlhovej sezóna je na konci: Piatym miestom prepísala slovenské rekordy

Rodáčka z Liptovského Mikuláša ukončila sezónu. Podarilo sa jej prepísať slovenské rekordy.

Ilustračný obrázok k článku Vlhovej sezóna je na konci: Piatym miestom prepísala slovenské rekordy

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v celkovom hodnotení tejto sezóny Svetového pohára na piatom mieste. Je to najlepší výsledok slovenského zjazdového lyžovania vo všeobecnej klasifikácii historického seriálu. Vlani sama utvorila maximum 10. miestom, Veronika Velez-Zuzulová bola pred rokom jedenásta.

Umiestnenie mohla vylepšiť

Moment nového míľnika bol istý už pred finálovým týždňom, ale Vlhová mohla ešte dobyť aj pódiový piedestál. Po sklamaní v sobotnom slalome stratila na túto senzačnú métu reálnu šancu, naopak z hľadiska rozloženia síl v nedeľnom obrovskom slalome jej hrozil pokles od dve-tri priečky, dokonca za nepriaznivých okolností až na deviatu. Lenže silný vietor znemožnil preteky uskutočniť a tak do konečnej platnosti vošlo priebežné poradie.

Vlhová vytvorila nové obzory

Tým pádom v sezónnom hodnotení technicky najnáročnejšej alpskej disciplíny platí tiež poradie po 8 súťažiach zimy a malý glóbus tak tretíkrát v kariére získala Nemka Viktoria Rebensburgová. Dvadsaťdvaročná Petra Vlhová vytvorila aj v tomto ohľade nové obzory, celkovo skončila trinásta po tom, ako nezvládal jedinú obrákovú súťaž sezóny a v poolympijskom Ofterschwangu ju nedokončila. Medzi sviatkami však siedmym miestom vyrovnala svoj osobák z predchádzajúcej sezóny, v ktorej na MS obsadila 8. miesto. Teraz vo februári na ZOH bola trinásta.