Webnoviny - Svet

Vo Vancouvri sa podpaľovali autá, rozbíjali výklady

WEBNOVINY.SK

Fanúšikovia Vancouveru po skončení finálovej série bojov o Stanleyho pohár obrátili svojej hnev na hokejistov proti miestnym policajtom. Demolovali ulice, podpaľovali policajné autá. Vancovuer, 16. júna 2011.Foto: SITA/APBOSTON / VANCOUVER 16. júna (WEBNOVINY) – Po skončení stredajšieho rozhodujúceho siedmeho finálového zápasu o hokejový Stanley Cup vo Vancouveri zápasu zavládla v uliciach Bostonu obrovská radosť nielen domácich fanúšikov hokeja.

Ulice zaplavili tisíce nadšených Bostončanov a polícia mala pokyny privrieť oči nad priestupkami, pokiaľ nedôjde k násilným činom.

„Je to najlepšie mesto na svete, Boston je najlepším športovým mestom na svete,“ tešil sa 53-ročný Bob Haye. Väčšina ľudí sledovala zápas v miestnych baroch a reštauráciách.

Takmer dvadsaťtisíc sa ich zišlo priamo v bostonskom stánku Bruins v TD Garden. Faktom je, že v posledných siedmich rokoch sa v Bostone odohralo niekoľko športových osláv, o ktoré sa postarali basketbalisti Bostonu Celtics, bejzbalisti Bostonu Red Sox a americkí futbalisti New England Patriots. Výsledkom boli traja mŕtvi a divoký vandalizmus. Fanúšikovi sa tešia na prílet svojich hokejových hrdinov a starosta Thomas Menino už plánuje slávnostnú jazdu hokejistov mestom. Termín ešte neprezradil.

Zatiaľ čo v Bostone sa oslavovalo, vo Vancouveri sa rozhoreli podpálené autá a smetné koše a rozbité fľaše lietali do veľkoplošných obrazoviek. Frustrácia kanadských fanúšikov bola obrovská. „Je to zlé,“ krútil hlavou kapitán miestnych Canucks Henrik Sedin a pokračoval: „Mesto aj provincia je príliš hrdá na nás a na tento tím. Teraz je to veľmi zlé.“ Policajti zatkli mnoho ľudí, bližšie počty neboli zverejnené. „je to obrovské sklamanie pre nás všetkých čo sme toho svedkami,“ skonštatovala policajná dôstojníčka Jana McGuinessová. Podľa pamätníkov situácia v meste pripomína podobné erupcie beznádeje, ktoré sa tu odohrali v roku 1994 po finálovej prehre Vancouveru v siedmom zápase s New Yorkom Rangers.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM