Svet Zo zahraničia

Vo vládnom špeciáli, v ktorom sa viezol Babiš, padol výstrel z pištole člena ochranky

Na palube českého vládneho špeciálu, ktorým sa v utorok večer vracal český premiér Andrej Babiš z mimoriadneho summitu EÚ do Prahy, sa ešte pred odletom z Bruselu ozval výstrel.

Ilustračný obrázok k článku Vo vládnom špeciáli, v ktorom sa viezol Babiš, padol výstrel z pištole člena ochranky
10
Galéria
Zdroj: TASR

Na vine mala byť chyba jedného z členov ochranky pri manipulácii so zbraňou, uvádza na svojej webstránke televízia TV Nova s tým, že incident už preveruje česká Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS).

Babišovi ani nikomu inému z dovedna 22 ľudí na palube sa nič nestalo. K výstrelu došlo krátko po tom, ako český premiér do lietadla nastúpil a stroj sa chystal vzlietnuť. Člen ochranky omylom vystrelil vo chvíli, keď svoju zbraň v súlade s predpismi vybíjal a chcel ju odovzdať posádke lietadla, píše portál Aktuálně.cz, ktorého spravodajca bol v čase výstrelu v lietadle a celý incident videl.

Česká delegácia následne z Bruselu odletela po prehliadke lietadla a vylúčení, že by vystrelená guľka v špeciáli spôsobila škody. „Guľku sme našli. Nijako nepoškodila trup lietadla,“ informoval cestujúcich kapitán lietadla zhruba po hodine čakania. Podľa informácií, ku ktorým sa dodal portál Aktuálně.cz, zasiahla iba vozík s jedlom.

So streľbou na palube lietadla mal skúsenosť aj niekdajší český minister obrany Antonín Baudyš, ktorého člen ochranky pri ceste do Švédska pri manipulácii so zbraňou prestrelil podlahu lietadla, pripomína portál Novinky.cz.

Foto: ilustračné

Andrej Babiš
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM