Webnoviny - Svet

Vo Winnipegu veľký záujem o celosezónne vstupenky

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, APTORONTO 2. júna (WEBNOVINY) – Fanúšikovia nového účastníka zámorskej hokejovej NHL z mesta Winnipeg si po spustení predpredaja na budúcosezónne stretnutia zakúpili za tri a pol hodiny až 1870 celosezónnych vstupeniek. Informuje o tom Winnipeg Free Press.

Prednostné právo na kúpu permanentiek majú do piatka priaznivci tímu farmárskej AHL Manitoba Moose, až od soboty dostanú šancu ostatní záujemcovia. , „Je to dobrý začiatok, sme spokojní,“ uviedol riaditeľ spoločnosti True North Sports & Entertainment pre komunikáciu a hokejové operácie Scott Brown.

Disciplinárneho šéfa C. Campbella strieda Shanahan

V stredu prekvapujúco odstúpil zo svojej pozície viceprezidenta zámorskej hokejovej NHL Colin Campbell, ktorý zostáva aj naďalej riaditeľom pre hokejové operácie v kanadsko-americkej súťaži.

Od roku 1998 mal Campbell na starosti disciplinárne prehrešky a práve po jeho rozhodnutiach hráči dostávali dodatočné tresty.

Jeho nástupcom sa od novej sezóny stane trojnásobný víťaz Stanleyho pohára a v súčasnosti viceprezident NHL pre hokejový a obchodný rozvoj Brandan Shanahan, ktorý v roku 2009 ukončil aktívnu hráčsku kariéru.

Počas finálovej série bude disciplinárke ligy šéfovať Mike Murphy, viceprezident pre hokejové operácie. Toto opatrenie súvisí s účasťou Bostonu vo finále, keďže jeho dres si oblieka aj Campbellov syn Gregory.

„Colin aj ja veríme, že prišiel čas na nový a čerstvý pohľad na disciplinárne pravidlá a štandardy, ktoré používame. Ak chceme zlepšiť disciplínu, potrebujeme vyslať jasný signál. No bolo by určite neférové, neprijateľné a zlé spájať túto reorganizáciu s tým, že by jej príčinou bolo oslabenie Colinových schopností či jeho funkcie,“ skonštatoval na margo výmeny komisár NHL Gary Bettman.

„Prišiel som za Garym už v marci, aby doplnil disciplinárku, keďže je čas na nový pohľad a novú krv v disciplinárnom procese,“ skonštatoval Campbell ktorý si počas 13 rokov vo funkcii disciplinárneho samosudcu v NHL získal prezývku „šerif“.

Erixon do NY Rangers, Čech Horák do Calgary

Vedenie tímu zámorskej hokejovej NHL New York Rangers získalo od Calgary Flames práva na švédskeho obrancu Tima Erixona a následne s ním podpísalo zmluvu. Ako prostredníctvom klubovej stránky informoval prezident a generálny manažér „jazdcov“ Glen Sather, do Calgary smeruje český útočník Roman Horák. Súčasťou obchodu boli aj výmeny draftových pozícií oboch klubov. Flames získali dva druhokolové výbery v tohtoročnom výbere nováčikov, s Erixonom putuje do New Yorku aj právo výberu v 5. kole tohtoročného draftu.

Erixon v sezóne 2010/2011 pôsobil v švédskej elitserien v tíme AIK Skelleftea. Mladý 20-ročný bek sa predstavil aj na nedávno skončených MS na Slovensku, kde so Švédskom získal striebornú medailu. Devätnásťročný Horák pôsobil v tomto ročníku vo WHL v tíme Chilliwack Bruins.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM