Správy

Vodiči by mali zvýšiť pozornosť: Na cestách ich môže potrápiť hmla

Vodiči by mali aj v utorok jazdiť po slovenských cestách opatrnejšie. Slovenská správa ciest (SSC) upozorňuje na viacerých miestach na severe a východe Slovenska najmä na hmlu.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči by mali zvýšiť pozornosť: Na cestách ich môže potrápiť hmla
Zdroj: TASR

Znížená viditeľnosť do 100 metrov je v lokalitách Svrčinovec, Skalité (okres Čadca), Bardejov, Giraltovce (okres Svidník), Hanušovce nad Topľou (okres Vranov nad Topľou), Holčíkovce (okres Vranov nad Topľou) a Mníšek nad Hnilcom (okres Gelnica). Hmla s viditeľnosťou do 200 metrov sa drží zatiaľ v lokalitách Námestovo, Prievidza, Važec (okres Liptovský Mikuláš), Krompachy (okres Spišská Nová Ves), Svinia (okres Prešov), Budimír (okres Košice-okolie), Medzilaborce, Vranov nad Topľou.

Podľa portálu zjazdnost.sk sú momentálne zjazdné všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty, rovnako tak cesty I., II. a III. triedy. Povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, na strednom a východnom Slovensku miestami pokrytý vrstvou kašovitého, utlačeného alebo zľadovateného snehu. Prejazdné sú tiež horské priechody s tým, že horský priechod Šútovce je uzatvorený pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky.

V súčasnosti zároveň platí na niektorých miestach aj výstraha prvého stupňa pred vetrom. Tá sa týka vyšších horských polôh v Banskobystrickom, Žilinskom a Prešovskom kraji. Podľa meteorológov môže vietor v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110–135 km/h. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). So silnejším vetrom, s rýchlosťou v nárazoch 65–85 km/h, treba naďalej počítať aj na západnom Slovensku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM