Zo Slovenska

Vodiči na rakúsko-slovenských hraniciach protestovali blokádou proti karanténe, VIDEO

V piatok popoludní sa aj na hraničnom priechode Berg začali zhromažďovať skupinky repatriantov, ktorí čakali na avizované spustenie aplikácie.

Zdroj: Dnes24.sk

Niekoľko desiatok ľudí zablokovalo v piatok neskoro popoludní na protest proti prísnym pravidlám týkajúcim sa štátnej karantény súvisiacej s pandémiou nového koronavírusu hraničný prechod Kittsee-Jarovce na rakúsko-slovenských hraniciach. Informovala o tom agentúra APA.

Keďže sa spustenie aplikácie eKaranténa umožňujúcej stráviť karanténu v domácej izolácii naplánované na piatok, odložilo, ľudia, ktorí plánovali ísť do domácej karantény, namiesto štátnej, na protest vystúpili zo svojich áut a blokovali dopravu.

V dôsledku toho sa na rakúskej strane vytvorila niekoľkokilometrová kolóna.

Ako informoval Peter z Gattendorfu, rakúska polícia upozorňovala za Neudorfom a Gattendorfom na možnosť posledných dvoch diaľničných výjazdov pred vzniknutou zápchou.

Niektorým osobným autám sa podľa neho podarilo v zápche v úseku pri nadjazde dostať do protismeru a „riskli to zakázaným výjazdom do jednosmerky“.

V piatok popoludní sa aj na hraničnom priechode Berg začali zhromažďovať skupinky repatriantov, ktorí čakali na avizované spustenie aplikácie.

A6 výjazd autá kamióny rakúsko slovenský hraničný priechod Kitsee
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Najčítanejšie