Zo Slovenska

Vodiči, POZOR! Na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu je až 16-hodinové zdržanie

FS situáciu na hraničných priechodoch monitoruje a v záujme prijatia nevyhnutných operatívnych opatrení na posilnenie výkonu služby a zníženie čakacích dôb komunikuje s ukrajinskou stranou.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, POZOR! Na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu je až 16-hodinové zdržanie
Zdroj: TASR/František Iván

Finančná správa (FS) upozorňuje motoristov na dlhšie čakacie doby na slovensko-ukrajinských hraničných priechodoch vo Vyšnom Nemeckom a Ubli pri výstupe zo Slovenska.

Zdržanie na hranici

Zdržanie spôsobujú kontroly ukrajinských colných úradov v súvislosti s prílevom dovážaných áut na Ukrajinu. „FS vybavuje všetky osoby a dopravné prostriedky priebežne,“ informovala hovorkyňa Colného úradu Michalovce Jana Nimrichterová.

Aktuálna čakacia doba na výstupe zo Slovenska je vo Vyšnom Nemeckom v nákladnej doprave približne šesť, v Ubli 14 hodín.

„Dôvodom zvýšeného náporu na hraničné priechody je zmena ukrajinskej legislatívy umožňujúca dovoz osobných áut s úplným oslobodením od dovozných platieb. Ukrajinci preto začali v krajinách EÚ hromadne nakupovať jazdené autá, a tie vyvážajú do svojej krajiny,“ priblížila hovorkyňa colníkov.

Registračné úkony

Zdržanie na výstupe z colného priestoru spôsobujú podľa Nimrichterovej okrem kontrol aj registračné úkony privážaných vozidiel, ktoré vykonávajú ukrajinskí colníci. „Dovážané dopravné prostriedky s prevoznými značkami vybavujú v obmedzenom režime iba v jednom jazdnom pruhu,“ ozrejmila. Ostatní cestujúci i dopravné prostriedky sú v oboch smeroch vybavovaní priebežne.

FS situáciu na hraničných priechodoch monitoruje a v záujme prijatia nevyhnutných operatívnych opatrení na posilnenie výkonu služby a zníženie čakacích dôb komunikuje s ukrajinskou stranou.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM