Webnoviny - Svet

Volebných okrskov v bratislavskom Starom Meste bude menej

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Volebných okrskov pre novembrové regionálne voľby bude v bratislavskom Starom Meste menej, z pôvodných 38 ich bude 34. Dôvodom je pokles počtu voličov, ktorých bolo v roku 2001 vyše 40-tisíc a v tomto roku ich je 37 a pol tisíca, informovala hovorkyňa mestskej časti Alena Kopřivová. Voliči by si preto mali podľa nej overiť, kde budú voliť župana. „Nie všetci totiž budú voliť tam, kde volili možno celé roky. Zmeny sa dotknú prevažne obyvateľov bývajúcich na hraniciach volebných okrskov,“ uviedla.

Napríklad oprávnení voliči z Lovinského a Bohúňovej ulice už nebudú mať volebné miestnosti v budove Základnej školy na Mudroňovej ulici, ale v Základnej škole na Dubovej ulici. „Niektorí obyvatelia spomenutých ulíc sa tejto zmeny sami domáhali s tým, že Základná škola Dubová je pre nich dostupnejšia. Obyvatelia Moyzesovej ulice budú voliť tiež po novom – v budove Základnej školy na Ulici Ľ. Podjavorinskej, a nie na Hlbokej, kde svoje voličské právo uplatňovali doteraz,“ doplnila hovorkyňa.

Voľby sa uskutočnia 14. novembra. Oznámenia o ich konaní s určením miesta a času začnú podľa Kopřivovej roznášať brigádnici už v pondelok. Mestská časť v tej súvislosti prosí všetkých Staromešťanov, aby sprístupnili svoje domy a označili si poštové schránky. „Ak tak nespravia, hrozí, že im oznámenia nebudú doručené. V Starom Meste je bezmála 23-tisíc domácností,“ vysvetlila. Zároveň konštatovala, že pri prezidentských voľbách aj eurovoľbách sa nepodarilo doručiť oznámenia vyše 3 500 oprávneným voličom Starého Mesta. Každý volič by mal dostať oznámenie o voľbách najneskôr 19. októbra. „Ak sa tak nestane, môže sa obrátiť na námietkovú kanceláriu, ktorá začne pracovať od 12. októbra na Stránkovom pracovisku – Front Office na Vajanského nábreží. "Tu môže nahliadnuť do zoznamu voličov a zistiť, či je v ňom zapísaný, respektíve kde je jeho volebný okrsok,“ spresnila. Kopřivová zároveň pripomenula, že nedoručenie oznámenia o konaní volieb neznamená, že volič nemôže ísť voliť. „Treba prísť do volebnej miestnosti s platným občianskym preukazom. Ak je v ňom uvedené trvalé bydlisko v Starom Meste, volič bude dopísaný do zoznamu a bude mu umožnené dať hlas svojim kandidátom,“ dodala hovorkyňa.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM