Webnoviny - Svet

Vozeň narazil do betónu, ľudí vystrašil vytekajúci olej

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) – Z havarovaného cisternového vozňa na železničnej stanici v Trnave v piatok popoludní neunikala pôvodne nahlásená chemická látka, ale rastlinný olej.

Posledný vozeň v súprave narazil pri posunovaní do betónovej zábezpeky, pričom z jeho poškodeného ventilu unikala neznáma tekutina, ktorou mala byť bližšie neurčená nebezpečná látka.

,,Veliteľ zásahu dal okamžite uzatvoriť prístupové cesty k nástupištiam a presmeroval cestujúcich na iné prístupy k staničným perónom. Ďalej vydal pokyn zamestnancom železničnej stanice na okamžité vypnutie elektrických trolejov nad vlakovou súpravou. Zároveň bola unikajúca tekutina zachytávaná do zberných nádob vzhľadom k tomu, že vypúšťací ventil bol poškodený a nebolo ho možné uzatvoriť,“ informoval agentúru SITA hovorca trnavských hasičov Ivan Peťko.

Hasiči mali pre prípad vzniku požiaru na hasenie pripravenú vodu, penu aj prášok. V spolupráci s políciou však napokon zistili, že unikajúcou látkou je rastlinný olej.

Len pred deviatimi dňami v blízkosti trnavskej železničnej stanice horelo dodávkové vozidlo s naloženou kyselinou dusičnou. Hasiči dali vtedy evakuovať celú železničnú stanicu a na niekoľko hodín zastavili aj železničnú dopravu cez Trnavu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM