Webnoviny - Svet

Vrah exšéfa Dozornej rady Tiposu dostal doživotie

WEBNOVINY.SK

PEZINOK 21. júna (WEBNOVINY) – Bratislavčan Peter S. (57) má za úkladnú vraždu právnika Romana Ožvolda a prípravu vraždy svedka, ako aj použitie auta obete a držbu samopalu stráviť zvyšok života vo väzení.

O doživotnom verdikte rozhodol dnes Špecializovaný trestný súd.

Prokurátor a obžalovaný sa ešte vyjadria, či sa proti verdiktu odvolajú, alebo využijú zákonnú lehotu na svoje rozhodnutie

„Celá záležitosť ma strašne mrzí, plne si uvedomujem, čo som spáchal, ale podotýkam, že som sa nedopustil úkladnej vraždy, ale bol to strašná nehoda. Takisto sa chcem ospravedlniť rodine, ktorá tu určite je, ale viem, že sa to ťažko odpúšťa,“ povedal v záverečnom slove Peter S.

Osem guliek do hrudníka

Podľa obžaloby Peter S. vylákal Ožvolda (1962) 22. júna 2011 v noci z kasína na stretnutie v Bratislave.

V jeho aute ho údajne zastrelil samopalom typu Škorpión ôsmimi výstrelmi do hrudníka. Motívom činu mal byť dlh obžalovaného voči obeti.

Potom Peter S. auto aj s telom previezol do Levického okresu. V prípade vystupuje dôležitý svedok, ktorého údajne zavolal, aby mu pomohol s likvidáciou stôp – stretli sa na pumpe.

Telo obete Peter S. vyložil medzi Jabloňovcami a obcou Baďan a auto zaparkoval vo Vrábľoch na sídlisku Lúky.

Policajti v nájdenom aute zaistili rôzne stopy a potápači z poriečneho oddelenia v rybníku v Levickom okrese našli vražednú zbraň. Zavraždený právnik v minulosti pôsobil v orgánoch stávkovej spoločnosti Tipos a Slovenskej konsolidačnej.

Svedkovi išlo o život

Podľa ďalšieho bodu obžaloby Peter S. už spoza mreží z väzby plánoval aj likvidáciu korunného svedka, ktorý povedal polícii o celom skutku. Údajne o to požiadal spoluväzňa z cely. S ním pripravili aj pokyny pre človeka, ktorého spoluväzeň na likvidáciu svedka vybral.

Chcel za to 40-tisíc eur, pričom desaťtisíc malo ísť ako záloha pre plánovaného „vykonávateľa“. Pripravené písomné pokyny obžalovaný vraj odovzdal svojej obhajkyni.

Peter S. vinu odmieta, podľa neho išlo o nešťastnú náhodu. Samopal údajne vystrelil pritom, ako si ho spolu s obeťou išli pozrieť a vyberali ho z obalu s golfovými palicami. Obžalovaný hrával podobne ako obeť poker a odtiaľ sa poznali.

Súdu tvrdil, že samopal, ako aj inú zbraň mu dal muž, ktorý v prípade figuruje ako korunný svedok vraždy. Peter S. zbrane údajne skúšal predať a záujemcom mal byť podľa jeho verzie zavraždený právnik – nechcel ich pre seba, ale pre známeho.

Peter S. odmietol aj prípravu vraždy svedka. Vraj ho na všelijaké veci „namotával“ vo väzbe spolusediaci z cely. Podľa slov Petra S. sa chcel dostať k jeho peniazom. Peter S. sa cíti vinný iba z toho, že nelegálne držal zbraň.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM