Webnoviny - Svet

Vrcholia MS hráčov do 20 rokov, Brazílčania chcú piaty titul

WEBNOVINY.SK

KÁHIRA 15. októbra (WEBNOVINY) – O titul na svetovom šampionáte vo futbale hráčov do 20 rokov v Egypte budú v piatok o 20.00 h v Káhire bojovať Brazília a Ghana. Juhoamerický šampión v utorkovom semifinále zdolal Kostariku 1:0 gólom Kardeca zo 67. minúty. Brazílčania sa prebojovali už do svojho siedmeho finále na šampionáte tejto vekovej kategórie, pričom štyrikrát získali titul majstra sveta (2003 – 1., 1995 – 2., 1993 – 1. 1991 – 2., 1985 – 1., 1983 – 1.).

„Som neskutočne šťastný, že sa nám podarilo splniť stanovený cieľ a musím sa im za to poďakovať. V šiestich zápasoch v rade ani raz neprehrali, čo rozhodne nebolo jednoduché. V semifinále sme síce nepredviedli náš najlepší výkon, no prebojovali sme sa do finále a to je najdôležitejšie. Všetci tréneri Brazílie majú vždy rovnaké ambície, takže aj ja túžim so svojimi zverencami získať titul,“ povedal kouč brazílskej reprezentácie Rogerio Laurenco.

Súperom Brazílčanov v piatkovom finále bude Ghana, ktorá v dramatickom semifinále zápase zdolala Maďarov 3:2. Pre Ghanu to bude už tretia účasť v boji o titul, v predošlých dvoch v rokoch 1993 a 2001 – v oboch prípadoch proti Argentíne – neuspela.

„Nie je dôležité len to, že sme sa dostali do finále, ale aj to, že sme sa doň prebojovali zásluhou kvalitných výkonov. Už nás len 90 minút delí od zdvihnutia trofeje nad naše hlavy,“ nechal sa počuť kormidelník ghanského reprezentačného výberu Sellas Tetteh. Oporou afrického tímu v útoku je Dominic Adiyiah, s ôsmimi gólmi zatiaľ najlepší strelec MS „20“.

O bronz budú hrať od 17.00 h v Káhire Maďarsko a Kostarika. „Sme plní očakávania a verím, že zvíťazíme,“ nádejal sa kouč kostarického výberu Ronald González. Do súboja o 3. miesto však ide s rovnakým cieľom aj prekvapenie turnaja – Maďarsko. „Dokázali sme všetkým, že v tejto vekovej kategórii patríme medzi najlepších na svete. Teraz je našou prioritou zisk bronzových medailí,“ sebavedome vyhlásil asistent hlavného trénera maďarskej reprezentácie Imre Kenyeres.

Zostávajúci program na majstrovstvách sveta vo futbale hráčov do 20 rokov v Egypte: Piatok 16. októbra: o 3. miesto: Maďarsko – Kostarika (17.00), finále: Ghana – Brazília (20.00).

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM