Webnoviny - Svet

VÚB banka vydá hypotekárne záložné listy za 700 mil. CZK

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) – VÚB banka plánuje vydať hypotekárne záložné listy v celkovom objeme 700 mil. českých korún (CZK). Menovitá hodnota každého cenného papiera bude 100 tis. CZK. Banka ich začne vydávať 26. septembra tohto roka počas predpokladanej dvojmesačnej lehoty. Splatné sú o päť rokov, resp. 26. septembra 2016. VÚB určila výnos pevnou úrokovou sadzbou vo výške 3,25 % p.a. a bude sa vyplácať ročne. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Emisný kurz banka stanovila na 90 až 110 % z menovitej hodnoty dlhopisu. Emisia týchto cenných papierov sa nebude vydávať na základe verejnej ponuky a je určená výlučne kvalifikovaným investorom. Banka zabezpečí peňažné prostriedky na splatenie výnosov a menovitej hodnoty dlhopisov zo splátok poskytnutých hypotekárnych úverov, prípadne z náhradného krytia.

VÚB bola do obchodného registra zapísaná v roku 1992. Poskytuje retailové a komerčné bankové služby. Je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB banka má aj jednu pobočku v Českej republike.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM