Webnoviny - Svet

VÚB ocenená ako najbezpečnejšia banka v Európe

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 30. augusta (WBN/PR) – VÚB banka, člen skupiny Intesa Sanpaolo, je podľa prestížneho finančného magazínu Global Finance najbezpečnejšou bankou v strednej a východnej Európe – World’s Safest Banks 2011 in Central & Eastern Europe (zoznam najbezpečnejších bánk nájdete dole). VÚB získala toto významné ocenenie ako jediná banka na Slovensku.

VÚB banka sa v rebríčku desiatich najbezpečnejších bánk v strednej a východnej Európe umiestnila na prvom mieste. Magazín pri hodnotení vychádzal z dlhodobých úverových ratingov (agentúr Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch) a celkových objemov aktív. „Uznanie nezávislých zahraničných odborníkov len potvrdilo, že kvalitnými službami a zodpovedným prístupom k riadeniu rizík je možné dosiahnuť špičkovú pozíciu na trhu,“ uviedol Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VÚB banky. VÚB je jedinou slovenskou bankou, ktorá sa umiestnila medzi vybranými bankami tohto regiónu.

„Viac ako inokedy klienti po celom svete považujú sledovanie dlhodobej bonity za kľúčovú črtu bánk, s ktorými riešia svoje finančné aktivity,“ hovorí Joseph D. Giarraputo, vydavateľ Global Finance. „Tieto banky majú pevné kapitálové pozície a prvotriedne schopnosti riadenia rizík.“

Na základe zhodnotenie 500 najväčších bánk Global Finance uverejnil zoznam 50-tich najbezpečnejších bánk na svete. Talianska banková skupina Intesa Sanpaolo sa v tomto rebríčku umiestnila na 37. mieste ako jedna z mála materských bánk pôsobiacich na Slovensku.

Najbezpečnejšie banky na svete v roku 2011 v regióne strednej a východnej Európe

  1. Všeobecná úverová banka (VÚB) (Slovenská republika)
  2. Česká Spořitelna (Česká republika)
  3. Komerční Banka (Česká republika)
  4. Bank Pekao (Poľsko)
  5. Bank Zachodni WBK (Poľsko)
  6. BRE Bank (Poľsko)
  7. Banca Commerciala Româna (Rumunsko)
  8. Vnesheconombank (Ruská federácia)
  9. Sberbank of Russia (Ruská federácia)
  10. JSC VTB Bank (Ruská federácia

VÚB banka je okrem tohto najnovšieho titulu aj držiteľom ďalších významných ocenení: „Banka roka“ od časopisu Trend, „Best bank in Slovak Republic“ od ekonomického magazínu emeafinace, „Najlepšia banka“ od britského magazínu Euromoney, „Najlepšia banka v Slovenskej republike“ od časopisu Global Finance, či najúspešnejšia banka v súťaži Zlatá minca 2010.

Global Finance je prestížny ekonomický magazín založený v roku 1987 so sídlom v New Yorku. V súčasnosti má približne 50 tisíc predplatiteľov a takmer 300 tisíc čitateľov v 163 krajinách. Medzi jeho stálych čitateľov patria predsedovia dozorných rád významných spoločností, generálni a finanční riaditelia, manažéri zodpovední za investície a strategické obchodné rozhodnutia vo veľkých celosvetových spoločnostiach a finančných inštitúciách. Pravidelne spracováva rebríčky najúspešnejších svetových spoločností v spolupráci s expertmi, manažérmi, finančnými a priemyslovými analytikmi.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB je aktuálnym držiteľom ocenení Banka roka od časopisu Trend a Best bank in Slovakia od britského magazínu emeafinance. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 207 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM