Barbara Dallosová Krimi

Výbuch plynu v prešovskej bytovke: Padli ďalšie obvinenia!

V jednom z najsledovanejších prípadov na Slovensku došlo podľa mužov zákona k výraznému posunu vo vyšetrovaní.

Ilustračný obrázok k článku Výbuch plynu v prešovskej bytovke: Padli ďalšie obvinenia!
Zdroj: TASR

Polícia vyšetrovaním vyvodzuje zodpovednosť voči ďalším osobám v súvislosti s výbuchom plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove. Informovala o tom krajská polícia.

Krajský vyšetrovateľ podľa polícia v súčinnosti s kriminalistami a mnohými znalcami a expertmi z rôznych odborných a vedeckých odvetví a disciplín intenzívne dokumentovali a vyhodnocovali jedno z najrozsiahlejších miest činu v histórií slovenskej kriminalistiky.

,,Na základe doposiaľ vykonaného rozsiahleho dokazovania v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Prešove dňa 21.02.2020 vzniesol obvinenie ďalším dvom osobám za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia. Obvinení boli dňa 21.02.2020 krajským vyšetrovateľom v Prešove zadržaní a sú s nimi vykonávané úkony trestného konania," konkretizuje polícia.

Zároveň krajský policajný vyšetrovateľ, na základe doposiaľ vykonaného dokazovania zmenil právnu kvalifikáciu aj voči trom už obvineným a väzobne stíhaným osobám.

,,V súčasnosti je vedené trestné konanie v súvislosti s vyšetrovaním obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu voči piatim obvineným, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie," uvádzajú policajti, na ďalšie informácie sú však skúpi. Ako hovoria, z dôvodu možného zmarenia vyšetrovania nie je možné poskytovať akékoľvek ďalšie informácie o prebiehajúcom trestnom stíhaní.

Chcete mať vždy čertvé informácie z regiónov, domova i zo sveta? Staňte sa fanúšikom Dnes24 na Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie